کد خبر: 724238 A

بمناسبت دهه مبارک فجر برگزار شد؛

با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه دزفول، معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری و نماینده شهرستان دزفول، چندین پروژه صنعتی و عمرانی در بخش چغامیش شهرستان دزفول افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از دزفول، با حضور عبدالله حسینی مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری خوزستان، محمد حیدری معاون استاندار و فرماندار ویژه دزفول، چلوی معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری و عباس پاپی زاده نماینده شهرستان دزفول، چندین پروژه صنعتی و عمرانی در بخش چغامیش شهرستان دزفول افتتاح گردید.

کارگاه تولید قطعات بتنی شرکت تعاونی دهیاری های بخش چغامیش با اشتغال مستقیم  ۱۰ نفر در شهر چغامیش و پروژه های آسفالت ۳۰۰۰۰هزار متر مربعی در این شهر و ۱۲۰۰۰هزار متر مربع در روستای بلادیه، افتتاح واحد آتش نشانی و ساختمان دهیاری روستای خیبر و دفتر نمایندگی اداره ورزش و جوانان در بخش چغامیش، از پروژه هایی تولیدی و عمرانی بودند که همزمان با دهه مبارک فجر افتتاح شدند.

در حاشیه این افتتاحیه ها بابک عبداللهی بخشدار چغامیش، اظهار داشت: امروز به یمن ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی، افتتاحیه ۶ پروژه در شهر و روستاهای چغامیش صورت گرفت که به همت دولت و با بهره برداری از آنها در جهت رفع کمبود ها و تکمیل زیر ساخت های بخش گامی برداشته باشیم.

در ادامه محمد حیدری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان دزفول، تصریح کرد: شاه بیت اصلی انقلاب اسلامی ما عبارت است از محرومیت زدائی و خدمت به محرومین و فقرا که در حقیقت صاحبان اصلی انقلاب آنها هستند که جزو برکات و رحمات اللهی اند، باید ما خدمت گذار آنها باشیم. برداشت شکاف طبقاتی و از بین بردن فقر برنامه اصلی دولت در اقصی نقاط کشور است که به برکت انقلاب اسلامی غبار محرومیت از بسیاری از نقاط کشور زدوده شده و اکثر خدمات لازمه در این ۴۰ سال انقلاب در تمام کشور فراگیر شده است.

وی ادامه داد: تلاش بنده در این مدت این بوده که با عنایت اللهی و انسجام مدیریتی که در شهرستان با نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و سایر ارگان ها و نهاد ها بوجود آمده، بتوانیم بهتر از گذشته بر مشکلات فائق آییم و خدمت گذار خوبی برای مردم و انقلاب باشیم، که نمونه اخیر آن مدیریت حجم عظیم آب سد دز و تخلیه آب سد بصورت حساب شده و دقیق بود؛ با وجود شکسته شدن سیل بندها کمترین خسارت و تلفات را داشتیم.

عبدالله حسینی مدیرکل امور روستایی و شوراها استان خوزستان نیز گفت: امروز شاهد یک فعالیت بسیار خوب و هم افزایی در بخش چغامیش شهرستان دزفول بودیم که بدون وابستگی به منابع سیستم بانکی، یک فعالیت اقتصادی بوجود آمده است.

حسینی افزود: ما از سال ۹۶ استارت کار خودکفایی را زده و در اقتصاد مقاومتی را در کل بخش های استان شروع کرده ایم؛ در جلسات منطقه ای که تشکیل دادیم خوشبختانه اتفاقات خوبی در حوزه شوشتر و دزفول و علی الخصوص بخش چغامیش دزفول در بحث ایده های اقتصادی و هم افزایی اتفاق افتاد که منجر به تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در حوزه روستایی شده است. از جمله پروژه های اقتصادی که شرکت تعاونی دهیاری های بخش چغامیش طی سال گذشته انجام داده، تاسیس کارگاه تولید قطعات بتنی می باشد که از فضای متروکه بخشداری چغامیش استفاده شده و از تولیدات آن برای کارهای عمرانی دهیاران بخش استفاده می شود؛ همچنین تاسیس شعبه پست بانک روستایی توسط شرکت دهیاران در روستای سید نور که به سایر شرکت های دهیاری  استان خوزستان تعمیم داده شد و نتایج مطلوبی حاصل گردیده است.

وی ادامه داد: بخش چغامیش بعنوان یکی از قطب های بزرگ کشاورزی و دامداری استان خوزستان دارای بیشترین تعداد دام سنگین و سبک استان می باشد که با مدیریت تولیدات لبنی و همچنین مدیریت پسماند دام و استفاده از این ظرفیت مهم باعث ایجاد ارزش افزوده و درآمد برای شرکت های دهیاری و دهیاری های روستاها شده و با ورود شرکت تعاونی دهیاری های بخش چغامیش در مقوله تجاری سازی پسماند دامی اقدامات خوبی انجام گرفته است.

در ادامه عباس پاپی زاده نماینده شهرستان دزفول در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بعد از انقلاب شکوهمند ایران اسلامی اقدامات خوبی در رسیدگی به روستانشینان و مناطق روستایی در زمینه های تولیدات کشاورزی، آب شرب، برق و ... شده که در بخش چغامیش شهرستان دزفول نیز به تبع آن کارهای بزرگی در حوزه مختلف بهداشت و درمان، جاده ای و برق بخش مستقل انجام شده است.

دزفول
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر