کد خبر: 721276 A

رئیس شورای شهر آبادان تاکید کرد:

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان بر ضرورت معرفی منطقه آزاد اروند در سطح بین‌المللی به منظور جذب سرمایه‌گذاری تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از آبادان، عبدالله کعبی با اشاره به نشست تدوین طرح شناسایی کسب و کار پایدار و رشد رفاه اجتماعی و اقتصادی مردم منطقه، اظهار کرد: افزایش نرخ رشد درآمد سرانه و ایجاد برابری اقتصادی و اجتماعی به چندین عامل مرتبط است و برای تحقق آن باید شاخص‌های "زیرساخت بازار سرمایه"، "ضمانت اجراء و نقش قوانین"، "بلوغ خوشه‌ها و صنایع مرتبط"، "تعالی و بلوغ کسب و کار ها"، "توسعه زیرساخت اداری و زمینه رقابت"، "توسعه زیرساخت فیزیکی"، "توسعه سرمایه انسانی و بهداشت پایه" و "توسعه زیرساخت بازارها و بهبود شرایط تقاضا را در نظر گرفت.

وی افزود: شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر از شهرهای منحصر به فردی هستند که می‌توان از ظرفیت‌های اقتصادی، گردشگری و تفریحی این شهرها برای توسعه و تحقق رفاه اقتصادی و اجتماعی بهترین بهره را برد. البته قبلا هم گفته‌ام که یکی از شرط‌های رسیدن به این مهم، رسیدگی به زیرساخت‌ها است.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان خاطرنشان کرد: بسترسازی در حوزه گردشگری سلامت بیشترین پتانسیل رفع بیکاری را دارد و تمرکز بر این مسئله برای حل بحران بیکاری ضروری است؛ همچنین سرمایه‌گذاری و توسعه صنعت پرورش ماهی، میگو، دام، طیور و سبزیجات و دیگر موارد با رویکرد صادرات به کشور عراق و سایر کشورهای همسایه از ظرفیت‌های بالقوه و نقش آفرین در حوزه توسعه کسب و کار و فعالیت‌های اقتصادی است.

کعبی سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری دریایی را از دیگر قابلیت‌های طبیعی منطقه برشمرد و یادآور شد: وجود رودخانه‌های پر آب بهمنشیر و اروند بزرگترین مزیت این شهرها در حوزه گردشگری دریایی به حساب می‌آید. چنانچه لایروبی و ساحل‌سازی مناسبی صورت گیرد می‌توان بهترین بهره را از این دو رودخانه برد.

وی عنوان کرد: در این شهرها وجود توامان پالایشگاه، پتروشیمی، بنادر و گمرکات از ظرفیت‌های بی نظیر این منطقه است که نیاز به ارتقاء و توسعه دارند. در این حوزه اقدامات خوبی در حال انجام است که امیدواریم با مدیریت بهتر، زمینه‌ساز اشتغال تعداد بیشتری از جوانان بیکار منطقه باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان یادآور شد: با توجه به نیاز کشورهای همسایه به خدمات پزشکی، توریسم درمانی؛ منطقه آزاد اروند می‌تواند از آن بهترین سودآوری را داشته باشد. ایجاد مراکز درمانی با شخاص‌های کیفی مناسب و ارائه خدمات پزشکی، زمینه اشتغال مستقیم و غیر مستقیم قابل توجهی را فراهم خواهد کرد.

کعبی خاطرنشان کرد: منطقه آزاد اروند مزیت‌های بهتر و بیشتری نسبت به سایر مناطق آزاد ایران دارد. ظرفیت هایی که در منطقه آزاد اروند (شهرهای آبادان و خرمشهر و مینوشهر) وجود دارد باید در سطح ملی و بین المللی معرفی و شناسانده شوند تا سرمایه گذاران را برای حضور و سرمایه گذاری در منطقه ترغیب کند. البته در کنار آن نیز چالش و مشکلات مشتریان و سرمایه‌گذاران را باید بررسی و رفع شود.

وی در پایان ابراز کرد: مشارکت و تبادل نظرات مسئولان شهری و محلی به روند تصمیم‌گیری و اتخاذ تصمیمات منطقی کمک مهمی می‌کند، ضمن اینکه پیشنهاد می‌کنم نشست‌های برنامه‌محور در راستای توسعه و پیشرفت منطقه با حضور اساتید صاحب نظر و فعال در دانشگاه‌های سطح منطقه آزاد اروند برگزار شود.

آبادان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر