کد خبر: 720181 A

استاندار خوزستان:

استاندار خوزستان گفت: تاکنون به صورت اورژانسی و حاد نیاز به جابجایی روستاها نداشته ایم، اما برای شرایط خاص آماده هستیم و هشدارهای لازم نیز داده شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، غلامرضا شریعتی امروز شنبه ۶ بهمن ماه در جریان بازدید از روستاهای در معرض سیلاب حاشیه اهواز، اظهار داشت: بارش‌های اخیر تاکنون خسارت چندانی به کشاورزان در مناطق در معرض سیلاب وارد نکرده است.

وی افزود: حداکثر به 400 هکتار از اراضی کشاورزی در معرض خطر سیلاب خسارت وارد شده است که اغلب این اراضی نیز در بستر رودخانه بوده اند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: همه دستگاه‌های اجرایی شامل مناطق نفت خیز جنوب، سازمان آب و برق خوزستان، راهداری، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، هلال احمر، اورژانس و... بسیج شده‌اند و تمام امکانات و ماشین آلات در مناطق در معرض خطر مستقر شده‌اند.

شریعتی با تاکید بر این که سیل بندها در روستاهای حاشیه دز و کرخه تقویت شده اند، توضیح داد: اگر سیل بندها تا این لحظه تقویت نمی شدند به یقین خسارات زیادی شاهد بودیم.

وی ادامه داد: همه موارد و اتفاقات تحت کنترل است و اقداماتی برای برطرف کردن آبگرفتگی برخی روستاها در دست اقدام است تا برای مقابله با خطرات و پیامدهای احتمالی بارش های آینده آماده شویم و مشکلی برای روستاها، مزارع و کشتها به ویژه در مناطق شعیبیه، شوش، شاور و دزفول ایجاد نشود.

استانداری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر