کد خبر: 718136 A

استاندار خوزستان:

استاندار خوزستان گفت: روستاهای خوزستان ظرفیت بسیار خوبی برای بهبود شرایط اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی دارند و از این رو باید مورد توجه قرار گیرند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، غلامرضا شریعتی در نشست بررسی روند پیشرفت پروژه های دولت و قرارگاه سپاه ولیعصر(عج) خوزستان، اظهار داشت: سپاه در این حوزه عملکرد خوبی داشته و لازم است در ادامه این روند سایر دستگاه های اجرایی نیز مشارکت کنند.

وی با تاکید بر اینکه محرومیت زدایی محور همه اقدامات دستگاه های اجرایی در استان باید باشد، افزود: دولت و سپاه در استان خوزستان در این حوزه توافقنامه دارند و بر همین اساس از سال 95 تاکنون اقدامات اساسی در حال انجام است.

نماینده عالی دولت در استان خوزستان تصریح کرد: بعد از تکمیل پروژه های توافقنامه سال 95، برای انجام پروژه های عمرانی دیگر در مناطق روستایی استان با سپاه پاسداران توافقنامه جدید منعقد می شود، بنابراین باید نیازسنجی های دقیقی صورت بگیرد.

استاندار خوزستان توانمندسازی صنعت کشاورزی در قالب این توافقنامه را منشاء دستاوردهای رضایت بخش برای استان دانست و ادامه داد: در این راستا احیاء طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

شریعتی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی در روستاهای استان باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد به این دلیل این رویکرد می تواند بهبود شرایط معیشتی و اقتصادی کشور را در پی داشته باشد.

رئیس شورای برنامه ریزی استان خوزستان با تاکید بر اینکه سپاه از توانایی و ظرفیت بسیار مناسبی برای حضور در مناطق محروم برخوردار است، گفت: به همین دلیل دولت در استان به حمایت های خود در زمینه محرومیت زدایی از چهره مناطق روستایی ادامه خواهد داد.

نماینده عالی دولت در خوزستان از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خواست در اختصاص اعتبار مورد نیاز پروژه های این توافقنامه تلاش و هماهنگی بیشتری انجام دهد.

براساس این گزارش، مجموعه طرح های عمرانی مشترک بین دولت و سپاه در مناطق محروم روستایی و عشایری خوزستان براساس توافقنامه سال 95 به 81 پروژه می رسد.

استانداری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر