کد خبر: 714797 A

استاندار خوزستان:

استاندار خوزستان گفت: 130 میلیون دلار معادل چهار درصد درآمد وزارت نفت به خوزستان طی سه سال آینده پرداخت خواهد شد تا صرف پروژه های عمرانی و اجتماعی استان شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، غلامرضا شریعتی در نشست شورای برنامه‌ریزی استان اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای اقتصاد کشور این اعتبار براساس نظر و تصمیم سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هزینه می‌شود و وزارت نفت هیچ اختیاری در هزینه این اعتبار ندارد.

وی با اشاره به بحث واگذاری پروژه های دستگاه های دولتی به بخش خصوصی، ادامه داد: این موضوع در کشور با مدیریت محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه انجام می شود، از این رو مدیران استان نهایت تلاش خود را در این بخش داشته باشند.

شریعتی گفت: دستگاه های اداری پروژه های نیمه تمام خود را به بخش خصوصی واگذار کنند تا این پروژه ها هرچه زودتر به نتیجه برسند.

استاندار خوزستان با تاکید بر اینکه مدیران باید مردم را از اقداماتی که در استان انجام می شود مطلع کنند، بیان کرد: اقدامات بسیار خوبی در استان انجام گرفته که لازم است مردم از آنها اطلاع داشته باشند که از جمله این اقدامات ساخت یک هزار کلاس درس تا پایان امسال و اصلاح بیش از 570 کیلومتر شبکه آب است.

استاندار خوزستان ادامه داد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هر چه سریعتر میزان اعتبارات تخصیص یافته به استان درسال های 96 و 97 و طرح هایی که در این مدت انجام گرفته است را به مردم اعلام کند.

وی گفت: دستگاه های اجرایی در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در استان بسیج شوند تا امید و نشاط را به جامعه منتقل کنند.

شریعتی با اشاره به موضوع اجتماعی استان عنوان کرد: اطلس اجتماعی آسیب های اجتماعی استان تهیه شده تا برای رفع مشکلات در بخش های مختلف تصمیمات لازم گرفته شود.

استانداری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر