کد خبر: 713978 A

رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی خوزستان خبر داد:

رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی اهواز گفت: ۲ دستگاه آمبولانس اورژانس ۱۱۵ توسط پلیس راهنمایی و رانندگی توقیف شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، شهیار میرخشتی در خصوص توقیف 2 دستگاه آمبولانس مرکز اورژانس توسط پلیس راهنمایی و رانندگی خوزستان، اظهار کرد: با توجه به وظیفه و رسالت مرکز فوریت های پزشکی 115 که نجات جان بیماران است؛ ولی متاسفانه در این زمینه با کمبود شدید نیروی انسانی و آمبولانس مواجه هستیم.

وی افزود: با توجه به این مسائل و بحران ها، همکاران راهنمایی و رانندگی استان بجای همکاری با اورژانس، طی 3 روز گذشته اقدام به توقیف 2 دستگاه آمبولانس کرده اند.

میرخشتی تصریح کرد: توقیف این آمبولانس ها به علل نامشخص در حالی رخ داد که نیروهای امدادی مرکز اورژانس 115 در حال اعزام نوزاد بدحال از شهرستان ایذه به بیمارستان آیت الله کرمی بودند‌ که هر لحظه امکان از دست رفتن‌ جان‌ او بود.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه  ادامه داد: علاوه بر توقیف آمبولانس ها، کادر درمانی بازداشت شدند و وسایل ارتباطی آن ها نیز توسط ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی ضبط شد.

وی افزود: استان خوزستان با توجه به شرایط استراتژیک و جاده های پرتردد و همچنین آمار بالای جمعیت و حوادث جاده ای و غیر جاده ای نیازمند همکاری تمامی مسئولان و دستگاه های اجرایی، امدادی و نظامی است تا بتوانیم خدمات درمانی را به مردم ارائه دهیم، ولی در شرایط فعلی که با کمترین امکانات درحال خدمت رسانی هستیم، متاسفانه در کار ما مشکل ایجاد می کنند.

میرخشتی عنوان کرد: با وجود این همه مشکلات درمانی که مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند و کمبود شدید تجهیزات امدادی و تعداد بالای تصادفات آیا توقیف آمبولانس ها اقدامی منطقی است؟

وی پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه آمبولانس ها متعلق به مردم استان خوزستان می باشند خواهشمند است در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب به مسئولین مربوطه منعکس تا بجای توقیف آمبولانس (درصورت اثبات) با راننده متخلف برخورد شود.

حوادث و فوریت‌های پزشکی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر