کد خبر: 713767 A

استاندار خوزستان خبر داد:

نشست ستاد توسعه شیلات خوزستان روز چهارشنبه ۱۹ دی ماه با حضور استاندار خوزستان، قائم مقام و معاون سازمان شیلات ایران و جمعی از مسئولان استانی در محل استانداری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، غلامرضا شریعتی در این نشست با اشاره به سند توسعه شیلات استان، اظهار داشت: خوشبختانه سند توسعه شیلات خوزستان در حال اتمام است و در طول ۴ سال کار مطالعاتی گسترده و جامعه در سطح استان برای این موضوع در حال انجام است و مشاور قول داده است که تا پایان سال آن را نهایی کند.

استاندار خوزستان افزود: پس از ارائه این سند برنامه ریزی ها از جمله تخصیص اعتبارات و ابلاغ آن و اقدام برای اجرای این سند را در دستور کار قرار می دهیم، در عین حال در طول این سال‌ها برخی از بخش های این سند که آماده شد در دستور کار قرار گرفت و اعتبارات برای آن تخصیص داده شد.

شریعتی تصریح کرد: این سند طرح جامع توسعه شیلات استان برای ۱۰ تا ۱۵ سال آینده خواهد بود و با تکمیل این سند گام مهم زیرساختی و اساسی برای برنامه ریزی مدون و جامع توسعه شیلات استان در عین پرهیز از بخشی نگری و پرهیز از ایجاد عوارض برای سایر بخش ها برداشته می شود.

استاندار خوزستان عنوان کرد: برای حل مشکل کشت ماهی تیلاپیا (از گونه خوب آن) کمیته ای در استان تشکیل شود و برای این موضوع برنامه ریزی شود.

شریعتی خاطرنشان کرد: در حوزه‌های پرورش ماهی در قفس و همچنین پرورش خاویار در شهرستان دزفول و بحث تخصیص آب سازمان آب و برق موضوع تخصیص آب را برنامه ریزی نماید.

وی ادامه داد: بنا به گفته مسئولان شیلات کشور خوزستان بهترین شرایط را برای توسعه ماهیان خاویاری دارد که ما باید از این فرصت استفاده کنیم و تلاش کنیم به سمت اقتصاد معیشت محور برویم و برنامه ما در سال آینده این است که میزان قابل ملاحظه ای از اعتبارات عمرانی برای اقتصاد معیشت محور اختصاص یابد و از این بابت بنا شده است که سازمان های مختلف برنامه های سال آینده را تدوین کنند تا بتوانیم به سمت توسعه استان و گسترش اشتغال پیش رویم.

براساس این گزارش در این نشست، گزارش ها و توضیحاتی در مورد طرح های آبزی پروری در در روستای سوسن از توابع اندیکا و طرح پرورش میگو در هندیجان برای ۳۹۵ هکتار ارائه شد و قرار شد، مسائل مربوطه تا رفع مشکلات پیگیری شود.

استانداری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر