کد خبر: 713530 A

پیش از ظهر امروز؛

پیش از ظهر امروز، همایش استانی تجلیل از داوطلبان و خیرین و آیین گرامیداشت خدمات داوطلبانه به مناسبت روز جهانی داوطلبان در اهواز برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در همایش استانی تجلیل از داوطلبان و خیرین و آیین گرامیداشت خدمات داوطلبانه که پیش از ظهر امروز، چهارشنبه ۱۹ دی ماه در سینما هلال اهواز برگزار شد، اظهار کرد: فلسفه وجودی رسیدن به کمال در عالم هستی کمک به همنوع فارغ از رنگ و نژاد و مذهب و مرز در امداد رسانی است که در جمعیت هلال احمر به کمال رسیده است.

وی افزود: بر کسی پوشیده نیست که جمعیت هلال احمر خوزستان جزو اولین استان هایی بود که در زلزله کرمانشاه برای امداد رسانی حضور پیدا کرد.

شریعتی تاکید  کرد: علاوه بر خدمات اجرایی و امداد رسانی باید در خدمات پژوهشی علمی و درمان نیز هم خیرین و هم جمعیت هلال احمر تلاش کنند؛ باید بتوانیم از منابع خود حداکثر استفاده را ببریم.

در ادامه این همایش امیر الدین روح نواز، معاون جذب و ساماندهی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور، بیان کرد: در سازمان ملل بخشی به نام عمران داریم که برای کمک به توسعه کشورها فعالیت می کند.

وی ادامه داد: در این بخش زیر مجموعه ای وجود دارد که وظیفه راهنمایی، هدایت و برنامه ریزی فعالیت های داوطلبانه را در سراسر دنیا به عهده دارد.

روح نواز تصریح کرد: خوب است بدانید که این بخش در سازمان ملل به پیشنهاد ایران در سنوات گذشته به دلیل فعالیت های داوطلبان پس از زلزله بویین زهرا تشکیل شده است.

معاونت جذب و سازماندهی داوطلبان جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: این مراسم به مناسبت ۵ دسامبر یا ۱۴ آذر ماه با عنوان روز جهانی داوطلبان به پاس زحمات آنها در سراسر دنیا برای توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور ها نام گذاری شده است.

وی ضمن اشاره به نقش ایران در خدمات داوطلبانه در سراسر کشور، عنوان کرد: امروز با افتخار می گویم که بزرگترین سازمان داوطلبانه کشور با بیش از ۲ میلیون داوطلب و ۹ هزار کارمند در عرصه های مختلف سبب شده است که ایران در عرصه های بین المللی به عنوان پایلوت برنامه های داوطلبانه قرار بگیریم.

روح نواز افزود: اکنون الگویی برای دنیا در مقوله نقش داوطلبان در جوامع مدرن هستیم همه خدماتی که در سراسر کشور صورت می گیرد، کاملا داوطلبانه است. جامعه توسعه یافته را براساس تعداد داوطلبانش می شناسند.

 در ادامه این همایش مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان عنوان کرد: جمعیت هلال احمر با توجه به شرایط ویژه و اهدافی که برای آن ترسیم شده است به عنوان یک نهاد بین المللی و مردمی با اعتبار ۹۰ ساله در ایران، توانسته پشتوانه و اعتباری کسب کرده و از آن صیانت کند که ناشی از اعتماد عمومی و داوطلبان جمعیت هلال احمر است که باعث شده این نهاد در ارائه خدمات بشر دوستانه اقدامات حائز اهمیتی انجام دهد.

وی ادامه داد: خوشبختانه با توجه به پتانسیل های ویژه خوزستان در اقتصاد، صنعت، شرایط اقلیمی جایگاه ویژه ای در بین سایر جمعیت های کشور دارد و انتظارات را از خوزستان بیشتر و بار را بر دوش ما سنگین تر می کند.

خدادادی تصریح کرد: جمعیت هلال احمر خوزستان در همه حوزه ها و عرصه های تاب آوری و کاهش خطر پذیری محرومیت زدایی و توانبخشی توانستند اقدامات مفیدی انجام دهند که مورد توجه همگان قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: در سال های گذشته با برنامه ریزی هایی که در حوزه انسان دوستانه در حوزه های اردوهای جهادی، حمایت خیرین، کاروان های سلامت و محرومیت زدایی اقدامات بزرگی صورت گرفته که نیاز به تقویت و حمایت بیشتری دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: یکی از عرصه هایی که قصد داریم به صورت فعال در آن ورود کنیم، تشکیل مجمع خیرین استانی است که به عنوان نقطه ثقل کلیه خیرین در حوزه های مختلف فعالیت خواهد کرد.

وی در پایان عنوان کرد: امیدواریم جمعیت هلال احمر به عنوان حلقه وصل بین ضعف ها و مجموعه توانمندان به عنوان حمایت کننده و با توجه به نگاه ویژه هلال احمر در تسکین آلام بشری، بتواند قدم های اساسی در روزهای آتی بر دارد.

گفتنی است، در پایان این مراسم از داوطلبان و خیرین تقدیر به عمل آمد.

WhatsApp Image 2019-01-09 at 2.15.55 AM(3)

WhatsApp Image 2019-01-09 at 2.18.23 AM

WhatsApp Image 2019-01-09 at 2.15.55 AM(2)

WhatsApp Image 2019-01-09 at 2.15.55 AM

WhatsApp Image 2019-01-09 at 2.15.55 AM(1)

WhatsApp Image 2019-01-09 at 2.15.55 AM(4)

 

خبرنگار: مریم جم

عکاس: مریم جم

جمعیت هلال احمر خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر