کد خبر: 712187 A

معاون سرمایه‎گذاری اداره‎کل میراث فرهنگی خوزستان:

معاون سرمایه‎گذاری اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان با بیان این‎که بازارچه صنایع دستی غدیر اهواز به لحاظ سخت ‎افزاری تکمیل شده است و مشکلی از این بابت ندارد، از افتتاح و بهره‎برداری این بازارچه در بهمن امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، احسان زارع‎اصل با بیان این‎که با همکاری سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی استان مبلغ 400 میلیون تومان اعتبار برای تکمیل بازارچه دائمی صنایع دستی غدیر اختصاص یافته است، افزود: عملیات تکمیلی این بازارچه هم‎اینک آغاز شده است و بهمن ‎ماه سال جاری تکمیل و بهره‎برداری خواهد رسید.

معاون سرمایه‎گذاری اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان تأکید کرد: بازارچه صنایع دستی غدیر اهواز در حال حاضر به لحاظ سخت‎افزاری آماده است و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

وی با اشاره به این‎که بازارچه صنایع دستی غدیر اهواز با 40 غرفه صنایع دستی و دو گالری نمایش در مساحتی به عرصه یک‎هزار متر مربع بنا شده است، تصریح کرد: دراین بازارچه، صنعتگران صنایع دستی علاوه بر به نمایش‎گذاری و فروش آثار خود می‌توانند در حوزه آموزش صنایع دستی نیز فعالیت داشته باشند.

زارع‎‎‎اصل در پایان با بیان این‎که عملیات ساخت بازارچه صنایع دستی اهواز از سال 93 با اختصاص اعتبار یک میلیارد و 200 میلیون تومان آغاز شد، هدف از ایجاد آن را تقویت و حمایت از صنایع دستی بومی، ارتقای کیفیت بازاریابی محصولات صنایع دستی و کمک به فروش و بازاریابی صنعتگران خواند و اظهار امیدواری کرد: گشایش این بازارچه به عنوان یکی از اقدامات اساسی اداره‎کل میراث فرهنگی خوزستان بتواند گامی مؤثر در راستای توسعه روزافزون صنایع دستی استان باشد.

میراث فرهنگی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر