کد خبر: 711768 A

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی خوزستان خبر داد:

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان از تخصیص۲۳ درصد اعتبارات سازمان فنی و حرفه ای کشور به خوزستان خبر داد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از خوزستان، محمدصادق کریمی‌کیا در جلسه شورای اجتماعی و فرهنگی استانداری‌خوزستان با اشاره به پیگیری‌های انجام شده در سطح شورای اجتماعی کشور، اظهار داشت: در دو سال اخیر توانستیم اعتبارات قابل توجهی برای استانداری و دستگاه‌های اجرایی اخذ کنیم. 

وی افزود: سال گذشته شورای اجتماعی کشور برای مهارت آموزی متقاضیان جویای کار و مهارت در مناطق کم برخوردار و بویژه شهرستان اهواز در اختیار اداره کل فنی و حرفه‌ای استان قرار داد و خوشبختانه استقبال خوبی از این طرح صورت گرفت.

کریمی‌کیا تصریح کرد: در سال جاری بعد از پیگیری‌های انجام شده، طرح مهارت آموزی برای سکونت‌گاه‌های غیررسمی به گونه ای به الگوی ملی تبدیل شد و وزارت کشور یک اعتبار ویژه ای را برای سازمان فنی و حرفه ای کشور در نظر گرفت. 

مدیرکل امور اجتماعی استان کل تفاهم نامه مابین وزارت کشور و سازمان فنی و حرفه کشور را ۶۰ میلیارد ریال اعلام کرد که بیشترین اعتبار با مبلغ ۱۴ میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال به خوزستان تخصیص یافته است. 

وی با تاکید بر اینکه تخصیص اعتبار کار بسیار دشواری است و به راحتی صورت نمی گیرد، افزود: تخصیص ۲۳ درصد از کل تفاهم نامه به خوزستان موفقیت بزرگی است که حاصل تلاش بسیاری از مدیران می باشد. 

کریمی کیا با اشاره به بیشترین جمعیت تحت پوشش زنان سرپرست خانوار در استان خوزستان از انعقاد تفاهمنامه سه جانبه مابین معاونت زنان ریاست جمهوری، وزارت کشور و استانداری خوزستان در خصوص مهارت آموزی به زنان سرپرست خانوار خبر داد و افزود: استان در این زمینه نیازمند طرح های فوق العاده می باشد.

وی ادامه داد: مجری آموزشی این طرح، اداره کل فنی و حرفه ای استان است که با نظارت امور بانوان و اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استان انجام خواهد شد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در پایان این اعتبارات را یک فرصت خاص دانست و با تاکید بر اینکه اعتبارات تخصیصی از سوی وزارت کشور ویژه بوده؛ بنابراین نیازمند کارهای فوق العاده است و باید از اعتبارات ملی تفکیک شود، ابراز امیدواری کرد: بتوانیم با برنامه ریزی صحیح به بهترین شکل ممکن از این اعتبارات استفاده کنیم.

استانداری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر