کد خبر: 710341 A

سرهنگ صالحی خبر داد:

جانشین فرمانده انتظامی استان خوزستان، از دستگیری کلاهبردار حرفه ای با یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری از طریق فریب کاربران در شبکه های اینترنتی و فضای مجازی توسط ماموران پلیس آگاهی شهرستان دزفول خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، سرهنگ سید محمد صالحی اظهار داشت: در پی شکایت چندین نفر از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری بصورت فریب کاربران در شبکه های اینترنتی و در فضای مجازی و أخذ طلا و جواهرات آنان جهت بروز کردن یا معاوضه، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی شهرستان دزفول قرار گرفت.

وی افزود: ماموران انتظامی پس از انجام تحقیقات گسترده و همچنین بررسی های فنی، موفق به شناسایی هویت متهم شدند که پس از هماهنگی با مرجع قضائی طی یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه وی را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

سرهنگ صالحی ادامه داد: متهم در بازجویی های فنی پلیس به شگرد کلاهبرداری خود از طریق فریب تعدادی مونثه در فضای مجازی و أخذ طلا و جواهرات آنان جهت بروز کردن یا معاوضه اعتراف کرد.

وی تصریح کرد: کارشناسان ارزش ریالی طلا و جواهرات سرقت شده از مالباختگان را بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کرده اند.

جانشین فرمانده انتظامی استان خوزستان در خاتمه ضمن اشاره به معرفی متهم به مرجع قضائی، از شهروندان خواست فریب افرادی را که بصورت تلفنی یا اینترنتی و به عناوین مختلف اقدام به کلاهبرداری از طریق فضای مجازی می کنند را نخورند و با مشاهده موارد مشکوک سریعا پلیس را از طریق سامانه ۱۱۰ مطلع کرده تا نسبت به دستگیری متخلفان و فرصت طلبان اقدام شود.

دزفول
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر