کد خبر: 709876 A

استاندار خوزستان خبر داد:

استاندار خوزستان گفت: حدود یک ماه است که آب شرب در مرکز و شرق اهواز با مشکلاتی مواجه است و دلیل آن هم این است که مسیر آب غدیر را قطع کردیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، غلامرضا شریعتی در جریان بازدید از طرح کانال سلمان، اظهار داشت: کانال پای پل که آب را به تاسیسات ام الدبس می رساند مشکل جدی داشته و در طول سال های اخیر تخریب شده بود و 70 میلیارد تومان هزینه تعمیر داشت؛ برای تعمیر آن تصمیم گرفتیم این کانال را در زمستان امسال ترمیم کنیم تا تابستان سال آینده مشکلات کمتری در تأمین آب شرب داشته باشیم. 

وی تصریح کرد: طبق برنامه، این عملیات تا اسفند ماه تکمیل خواهد شد؛ همچنین یک طرح ضربتی شروع کردیم و تلاش کردیم تاسیسات و ایستگاه پمپاژهای جدیدی را احداث کنیم و همچنین در نظر داریم از کانال سلمان به عنوان یک پدافند غیرعامل برای تأمین پایدار آب استفاده نماییم تا اگر بعدها در آب غدیر با مشکل مواجه شویم کانال سلمان این کمبود را پوشش دهد.

استاندار خوزستان عنوان کرد: کار با جدیت در حال انجام است و امیدواریم تا یک هفته آینده به پایان برسد و بتوانیم آب را به شبکه اهواز پمپاژ کنیم تا مشکلات اخیر در مرکز و شرق اهواز رفع شود.

شریعتی خاطرنشان کرد: ضمن اینکه بابت این مشکلات از مردم عزیز عذرخواهی می کنم، ولی این کار برای حل طولانی مدت مشکل و تأمین آب در تابستان انجام شد و انشاالله به حول و قوه الهی کمبود آب در مرکز و شرق اهواز تا هفته آینده با اجرای کانال سلمان جبران خواهد شد.

استانداری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر