کد خبر: 709769 A

محمود دشت بزرگ خبر داد:

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: عملیات پوشش عایقی ۱۵ پست برق این شرکت با ارزش سرمایه گذاری بیش از ۸۶ میلیارد ریال برای پایداری شبکه برق منطقه در شرایط نامساعد جوی شروع شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، محمود دشت بزرگ اظهار داشت: پس از بحران خاموشی های سال ۹۵ که به علت وقوع پدیده گرد و خاک گسترده و همزمانی آن با رطوبت و بارش اندک باران در شبکه برق استان رخ داد تصمیم به انجام پوشش عایقی (RTV) پست های برق برای جلوگیری از تکرار این حادثه گرفته شد.

وی بیان کرد: پوشش عایقی و جایگزین کردن مقره های سلیکون رابر به جای مقره های چینی کمک می کند تا در شرایط نامساعد جوی و آلودگی های صنعتی جریان خزشی و شکست عایقی در سطح مقره ها اتفاق نیفتد و شبکه همانند سال ۹۵ دچار خاموشی نشود.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان پوشش عایقی کردن پست ها را براساس مرحله زمان بندی در سه مرحله عنوان کرد و افزود: براساس اولویت بندی و حساس بودن پست ها در مرحله اول، ۱۲ پست پوشش عایقی شد و در مرحله دوم پوشش عایقی ۱۵ پست شروع شده و در مرحله سوم ۱۴ پست انجام می شود.

دشت بزرگ تصریح کرد: این ۱۵ پست در شهرهای اهواز، ماهشهر، آبادان، خرمشهر و سوسنگرد که در معرض آلودگی های شدید صنعتی و گرد و خاک قرار دارند انجام می شوند.

وی هزینه سرمایه گذاری برای پوشش عایقی را بیش از ۸۶ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: قبل از شروع تحریم ها با یک اقدام مناسب منابع مالی پروژه تامین و مواد مورد نیاز پوشش عایقی خریداری و وارد کشور شد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان ادامه داد: قرار داد اجرای پوشش عایقی این پست ها ۶ ماهه بوده و قبل از شروع پیک ۹۸ به اتمام می رسد.

شرکت سهامی برق منطقه ای استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر