کد خبر: 709764 A

در نه ماهه امسال تحقق یافت؛

رئیس کمیته امداد امام خمینیِ شهرستان بندر ماهشهر گفت: ۱۲۱ کودک دچار سوء تغذیه در نه ماهه سال جاری با هزینه ایی بالغ بر ۲۲۲ میلیون ریال از خدمات حمایتی این نهاد برخوردار شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، علی روشن اظهار داشت: کودکان زیر 6 سالی که از نظر شاخص های رشد ( وزن، قد و شاخص های تغذیه) در وضعیت مناسبی نیستند و منحنی رشد آنها پائین تر از حد نرمال است توسط مراکز بهداشتی و درمانی شناسائی و به کمیته امداد معرفی می شوند.

روشن ادامه داد: کمیته امداد ماهیانه برای هر کدام از کودکان دچار سوء تغذیه تحت حمایت مبلغ 80 هزار  تومان به حساب کارت الکترونیکی هر کدام از این افراد واریز و افراد شامل این طرح می توانند با مراجعه به فروشگاه های طرف قرارداد از سبد غذائی شامل حبوبات، لبنیات و تخم مرغ، برنج، ماکارونی و روغن بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه کودکان مبتلا به سوء تغذیه هر شش ماه یک بار توسط مرکز بهداشت شهرستان مورد پایش قرار می‌گیرند که در صورت بهبودی کامل از چرخه حمایتی خارج می‌شوند، افزود: با همکاری مرکز بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی تلاش‌های گسترده‌ای به کار گرفته شده است تا بتوانیم به سلامت جسمی و حرکتی کودکان دچار سوء تغذیه کمک کنیم.

رئیس کمیته امداد شهرستان بندر ماهشهر، برگزاری کارگاه‌های آموزشی تغذیه سالم، مراقبت از مادران باردار، شناسایی زودهنگام مادران مبتلا به سوء تغذیه را از مهم‌ترین برنامه های کمیته امداد در جهت پیشگیری از افزایش کودکان دچار سوء تغذیه در شهرستان عنوان کرد.

کمیته امداد ماهشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر