کد خبر: 709755 A

نامه رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی خوزستان به نمایندگان استان:

عبدالحمید عبائی حسنی رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی استان خوزستان و بازرس کانون عالی کارگران بازنشسته کشور، طی نامه ای به رئیس مجمع نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی، خواهان توجه ویژه به بازنشستگان و مستمری بگیران شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، متن نامه عبدالحمید عبایی حسنی به شرح زیر است:

ریاست محترم مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر ساعدی

با سلام و دعای خیر

احتراما به استحضار می رساند براساس ماده 112 قانون برنامه ششم توسعه و بند یک ماده 68 قانون خدمات کشوری حق بدهی آب و هوا به صورت حداکثری به کارکنان دولت شاغل در استان خوزستان پرداخت خواهد گردید و بر این اساس حقوق کارشناسان 25 درصد و مابقی شاغلین  20درصد رشد خواهد داشت و همچنین در دستورالعملی دیگر براساس همین ماده حق (جنگی) درصد اضافه حقوق بابت مناطق جنگی استان خوزستان به اکثر حقوق بگیران سازمانها و نهادها در استان خوزستان تعلق گرفته و پرداخت آن ابلاغ گردیده، اما متاسفانه در این ابلاغیه ضعیف ترین و آسیب پذیرترین اقشار جامعه در استان خوزستان یعنی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی خوزستان در نظر گرفته  نشده و عملا حذف گردیده اند و به دنبال آن، موجی از نارضایتی و تبعیض را در جامعه هدف در این استان بروز و ظهور نموده است.

جهت استحضار مجمع محترم نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی که در مرکز قانونگذاری کشور حضور دارید بیشتر از هر کس دیگر از جایگاه و شرایط ویژه استان خوزستان در کشور مطلع هستید و یکی از پارامترهای گفتمان دولت تدبیر و امید و مجلس شورای اسلامی در اجرای عدالت و توسعه پایدار، توجه ویژه به معیشت مردم و اقشار ضعیف آسیب پذیر و کم درآمد بوده و هست. وجود شرایط نامساعد اقلیمی، گرد و غبار، گرمای طاقت فرسای بالای 50 درجه، بحران آب و تورم افسار گسیخته و شرایط موجود اقتصادی کشور، جامعه بازنشسته و سالمند را بیشتر از سایر اقشار تحت فشار مضاعف روحی و روانی و کمر آنها را در زیر بار مشکلات و دغدغه های زندگی خم نموده و از طرفی بدلیل شرایط آب و هوایی  سالمندان و بازنشستگان در معرض انواع بیماری های قلب و عروق، آسم و آلرژی، استرس و اضطراب مزمن قرار خواهند گرفت که به نوبه خود هزینه های درمان و مراجعات آنها را نیز به مراکز درمانی چند برابر نموده است. موضوع ابلاغیه طرح مذکور  به منظور حق بدی آب و هوا و ماندگاری افراد در استان خوزستان و جلوگیری از مهاجرت به دلیل شرایط سخت آب وهوایی در این استان بوده. اینک جای سوال اینجاست که آیا بدی آب و هوا صرفا شاغلین و کارکنان دولت را در معرض ابتلا به بیماریها و تحمل فشارهای ناشی از شرایط سخت و نامساعد اقلیمی قرار می دهد؟ یا جامعه سالمند و بازنشسته را؟ پاسخ به این سوال بسیار ساده است که قطعا بازنشستگان و سالمندان بیشتر از سایر اقشار در مضیقه هستند و تاب مقاومت در برابر این شرایط را ندارند و از طرفی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در استان خوزستان در هشت سال دفاع مقدس در این استان ساکن بودند و در زیر بمباران دشمن در واحدهای صنعتی جانانه مقاومت کردند و هرگز چرخ صنعت در این استان متوقف نگردید.

 لذا اگر حق مناطق جنگ زده به این قشر آسیب پذیر تعلق نگیرد ظلمی مضاعف در حق این جامعه مستضعف و صبور اعمال گردیده است.

مجمع نماینگان محترم! یادمان نرود که بازنشستگان امروز همان جوانان پرشور و انقلابی دیروز بودند که سال های سخت و طاقت فرسا در جبهه و جنگ و سنگر کار و تولید در پشت جبهه صادقانه و بی ریا به این مرز و بوم خدمت کردند، لذا دور از انصاف است که هم اکنون اینگونه در معرض انواع گرفتاریها و تنگناها قرار گیرند و از اختصاص حق بدی آب و هوای 25 درصدی به استان خوزستان حذف گردیده و محروم گردند.

دولت محترم همه ساله در فروردین ماه ضریب افزایش حقوق را برای شاغلین و بازنشستگان بطور یکسان اعلام و اعمال می نماید که فرد بازنشسته تا فروردین سال دیگر ریالی اضافه حقوق نخواهد داشت، ولی شاغلین در طول سال از افزایش حقوق های موردی برخوردارند، نمونه بارز آن همین اختصاص 25 درصدی بدی آب و هوا، و حق مناطق جنگی به شاغلین در استان خوزستان است که به نوعی تبعیض ناروا در نادیده گرفتن سهم بازنشستگان در این طرح است. مگر بازنشستگان در این استان زندگی نمی کنند؟. اگر گرد و غبار است اگر گرما هست اگر تورم است اگر اجاره بها سنگین است و اگر شهریه دانشگاه است اگر هزینه های درمانی و هزاران اگرهای دیگر وجود دارد تنها مختص شاغلین در این استان نیست، فشار بیشتر را بازنشستگان تحمل می کنند. یک فرد شاغل در زمان اشتغال از حقوق، مزایا، اضافه کاری، مأموریت و سایر پاداشها در سازمان مطبوع خود برخوردار است، اما بازنشستگان به محض بازنشسته شدن از تمام این مزایا محروم می گردند و تنها مستمری دریافتی تامین اجتماعی بدون هیچگونه مزایایی برای آنان باقی میماند و هیچگونه منبع درآمد دیگری ندارند.

از مجمع نمایندگان محترم و مردمی استان در مجلس انتظار و استدعا داریم که امید ما بازنشستگان را به ادامه زندگی آرام و بی دغدغه پس از 30 سال خدمت صادقانه به نظام مقدس جمهوری اسلامی میسر سازند و حق بدی آب و هوا و مناطق جنگ زده را محقق نمایند.

همانطور که مستحضرید بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی استان خوزستان صبورترین و نجیب ترین مردمان این دیار هستند که علی رغم داشتن مشکلات معیشتی و پائین بودن سطح درآمد همواره پایبند به انقلاب و نظام بوده و حضور چشمگیر و حداکثری در صحنه انقلاب خصوصا در  انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخاب شما نمایندگان محترم داشته و هرگز برای مطالبات به حق خود لب به اعتراض باز نکردند و با درک شرایط حساس کشور سختیها را به جان و دل خریدند و تحمل نمودند.

کانون بازنشستگان و مستمری بگیران استان خوزستان با 195 هزار بازنشسته و مستمری بگیر و  به همراه 22 کانون شهرستان های تابعه بعنوان نماینده منتخب جامعه بازنشستگان و مستمری بگیران استان خوزستان بدون ایجاد جنجال و حاشیه سعی نموده است مطالبات این عزیزان را بصورت اصولی و از طریق مراجع قانونی و با سعه صدر پیگیری نماید.

از شما نمایندگان محترم و معزز  انتظار و استدعا داریم اقدامات  لازم را جهت لحاظ کردن 25 درصد حق بدی آب و هوا و همچنین حق مناطق جنگ زده به بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی ساکن در استان خوزستان بعمل آورید.

در خاتمه توفیقات روزافزون شما نمایندگان ملت را از درگاه خداوند منان مسئلت می نمائیم.

عبدالحمید عبائی حسنی رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی استان خوزستان و بازرس کانون عالی کارگران بازنشسته کشور

کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر