کد خبر: 707552 A

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی گفت: ایجاد یک نیروگاه خورشیدی 100 کیلو واتی را در دست مطالعه داریم و امیدواریم که این نیروگاه را به‌عنوان یک پایلوت آزمایشی برای استفاده های صنعتی به شرکت های منطقه معرفی کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر امام خمینی، مدیرعامل این سازمان در حاشیه مراسم افتتاحیه ممیزی و استقرار نظام مدیریت انرژی، اظهار داشت: مدیریت انرژی یکی از مسائل مهمی است که هم در بعد اقتصادی و هم در بعد عملیاتی در عملکرد ما حائز اهمیت است.

سید امید شهیدی نیا افزود: رویکرد ISO 50001:2011 در کل کشور دنبال و فرهنگ کنترل و مدیریت انرژی باید در همه سطوح پیاده سازی شود. ما ظرف دو سال گذشته در سازمان خود تلاش کردیم تا فرهنگ استفاده مناسب از انرژی را نهادینه کنیم و در این زمینه فعالیت هایی نیز جهت کنترل مصرف انرژی صورت گرفته است؛ خوشبختانه تاکنون در زمینه رفع اشکالات اولیه در سازمان خود موفقیت های خوبی کسب کرده ایم.

وی ادامه داد: در بحث انرژی های تجدید پذیر که می‌تواند به عنوان یک راهبرد اصلی در کشور دنبال شده و جایگزین انرژی های فسیلی شود، حرکت خوبی را آغاز نمودیم و چند ماه پیش یک نیروگاه خورشیدی با ظرفیت 20 کیلووات ساعت را به صورت آزمایشی ایجاد کردیم که در حال حاضر فعال است و برق تولیدی آن را به شبکه سراسری برق انتقال می‌دهیم.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بیان کرد: با توجه به شرایط اقلیمی و استعدادی که استان خوزستان دارد، قابلیت استفاده از انرژی های خورشیدی دارای ظرفیت توسعه ای بالایی است.

شهیدی نیا عنوان کرد: ما در برنامه بعدی خود ایجاد یک نیروگاه 100 کیلو واتی را در مرحله طراحی و مطالعه داریم و امیدواریم در فاز بعدی این نیروگاه را بعنوان یک طرح آزمایشی برای استفاده های صنعتی به شرکت های منطقه معرفی کنیم تا این شرکت ها هم به نوعی به سمت تولید انرژی خورشیدی به نیروی برق تشویق شوند.

وی تصریح کرد: امروز سیستم مدیریت انرژی سازمان ما ممیزی می‌شود و در صورت موفقیت در این ممیزی، گواهینامه ی آن را هم دریافت می‌کنیم، اگر چه رویکرد ما در ورود به سیستم های مدیریت کیفیت، دریافت گواهینامه نبوده و نخواهد بود؛ و امید داریم در عمل در مسیری قدم برداریم که روح مدیریت انرژی را در تمامی ساختار سازمانمان داشته باشیم.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی گفت: در حال حاضر فضای عمومی کشور به سمت و سویی می‌رود که هر روز اهمیت مدیریت انرژی بیشتر می‌شود؛ کاری که ما انجام می دهیم در همین مسیر فکری است؛ اگر چه سعی کرده ایم یک گام هم از این روند جلوتر باشیم.

شهیدی نیا خاطرنشان کرد: در اینجا از کلیه همکاران خود انتظار دارم توصیه ها و راهکارهای سیستم مدیریت انرژی را به مثابه یک راهنما برای زندگی بهتر نگاه کنند و از فرد فرد ایشان می خواهم تا در این مقوله خود را به عنوان یک ممیز و کارشناس انرژی تلقی کنند و سعی کنند در حیطه اختیارات و وظایف خود این کنترل و بهبود را ایجاد نمایند؛ چرا که تنها در آن صورت است که هم افزایی جمعی به نتیجه خوبی خواهد رسید.

سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر