کد خبر: 706291 A

مدیرکل هواشناسی خوزستان خبر داد:

پدیده مه موجب کاهش دید در سیزده شهر استان خوزستان شد و ۱۰ شهر استان دمای زیر ۱۰ درجه را تجربه کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، محمد سبزه زاری اظهار کرد: زمستان امسال در خوزستان با پدیده مه و کاهش دما آغاز شده و از شب گذشته تا کنون (دوم دی ماه) موجب کاهش دید در اکثر شهرهای استان شده است.

وی افزود: حداقل دید افقی در شهرهای لالی و شادگان به 50 متر رسیده و همچنین شهرهای امیدیه، دزفول و ماهشهر دید افقی  100 متر را تجربه کردند.

سبزه زاری تصریح کرد: این در حالی است که پدیده مه، دید افقی را در شهرهای ایذه و شوشتر به 200 متر، مسجد سلیمان به  300  متر، بستان 400 متر، اهواز و هندیجان 500 متر و در گتوند و آغاجاری به 800 متر رسانده است.

مدیرکل هواشناسی خوزستان بیان کرد: در 24 ساعت گذشته ایذه با سه درجه سردترین شهر خوزستان بوده است. دما در دهدز با اختلاف کمی نسبت به ایذه به چهار درجه سانتیگراد رسید.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان در شهرهای لالی، شوش، امیدیه، حسینیه اندیمشک، دزفول، شادگان، بستان و هندیجان دمای 9 درجه را تجربه کردند.

سبزه زاری ادامه داد: حداقل دمای هوا در شهرهای اهواز، ماهشهر، مسجد سلیمان و آغاجاری به 10 درجه سانتیگراد رسید.

مدیرکل هواشناسی خوزستان تصریح کرد: مدیر ایستگاه های هواشناسی در شهرهای بهبهان، آبادان و کشاورزی اهواز (واقع در ام الطمیر ) دمای هشت درجه سانتیگراد را به ثبت رسانده اند، همچنین دما هوا در شهرهای گتوند، رامهرمز و شوشتر به 11 درجه رسیده است.

هواشناسی استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر