کد خبر: 706270 A

استاندار خوزستان:

استاندار خوزستان گفت: از احزاب و سازمان های مردم نهاد در اجرای طرح گفتگوی ملی خانواده حمایت می کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، غلامرضا شریعتی عصر امروز، شنبه ۱ دی ماه در نشست گفتگوی ملی خانواده با حضور معصومه ابتکار در سالن شهرک های صنعتی اهواز، اظهار کرد: ما در استان از سازمان های مردم نهاد، احزاب و افراد علاقه مندی برخوردار هستیم که منشا کارهای ارزشمندی در حوزه های مختلف خوزستان شده اند.

وی افزود: در خانه سازمان های مردم نهاد افزایش کلاس های آموزشی و آشنایی با مطالبات و فرهنگ شهروندی را شاهد بوده ایم، همچنین خانه احزاب شکل گرفته و با جدیت حرکت می کند، ما نیز حداقل زمینه را برای رشد آنها فراهم کرده ایم.

شریعتی تصریح کرد: در حوزه اجتماعی نیز در ۲ سال گذشته اعتبار قابل ملاحظه ای را برای مهارت آموزی و مباحث خانواده تخصیص دادیم و اطلس آسیب های اجتماعی را در استان شکل داده و متناسب با  آسیب های مطالعه شده مناطق هدف، برنامه ریزی کرده ایم.

استاندار خوزستان بیان کرد: به کمک فعالین اجتماعی با دانش آموزان مطالبه محور در مناطق مختلف فیلم مستند تهیه کردیم و اینها به راحتی انجام نشده است.

وی در خصوص دانش آموزان  بازمانده از تحصیل نیز تصریح کرد: با کمک شایان سازمان های مردم نهاد، بیش از ۳ هزار نفر را به کلاس های درس برگرداندیم و برای دانش آموزان با استعداد کم برخوردار، بورس تحصیلی تخصیص دادیم.

استاندار خوزستان در ادامه تشریح اقدامات خود بیان کرد: پیش دبستانی های دو زبانه، آموزش مجازی در روستاها، برگزاری هفته های فرهنگی در شهرستانها نیز بخش دیگری از این اقدامات است.

شریعتی در پایان خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی هایی در حوزه آسیب‌های خانواده شکل گرفته است که کاملا از آنها حمایت می‌کنیم.

WhatsApp Image 2018-12-23 at 12.04.44 AM

خبرنگار: مریم جم

استاندار خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر