کد خبر: 701304 A

استاندار خوزستان عنوان کرد:

استاندار خوزستان گفت: فقر، کمبود امکانات، عدم دسترسی آسان و مشکلات فرهنگی دلایل محرومیت کودکان از تحصیل است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، جشن شناسایی و جذب کودکان بازمانده از تحصیل روز یکشنبه 18 آذرماه در تالار ملی حفاری اهواز برگزار شد.

غلامرضا شریعتی در این مراسم طی سخنانی اظهار داشت: در سال 97 تعداد 2 هزار و 351 دانش آموز را به لطف الهی و زحمات و برنامه‌ریزی‌های خوب دست اندرکاران توانستند به کلاس درس برگردند و انشاالله برای جامعه خود مفید حال شوند.

استاندار خوزستان یادآور شد: مطابق با قانون اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی آموزش حق همه است و ما باید در برنامه ریزی های خود به نحوی عمل کنیم که امکان دسترسی به آموزش به صورت عادلانه برای شهروندان فراهم باشد و از این رو تلاش‌های بسیاری گسترده‌ای در این زمینه در چهل سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی صورت گرفته است و موفقیت هایی زیادی هم در این رابطه حاصل شده است.

شریعتی افزود: برماست تلاش کنیم حتی یک دانش‌آموز هم از تحصیل باز نماند و از حق خود محروم نشود، چرا که در غیر این صورت زیبنده کشور و استان خوزستان نیست که کودکی به دلیل فقر از تحصیل باز بماند؛ البته همچنان کودکانی هستند که به دلایل مختلف مانند فقر خانواده، کمبود امکانات، نبود دسترسی آسان به مراکز آموزشی در مناطق محروم و مسائل فرهنگی از حق آموزش محروم هستند و امر می‌تواند بستری برای آسیب های اجتماعی باشد.

وی در رابطه با پروژه شناسایی و جذب کودکان بازمانده از تحصیل در استان که توسط استانداری با مشارکت دستگاه های اجرایی ذیربط انجام شد، توضیح داد: از سال گذشته این کار در استان را جهت ارتقاء شاخص‌های سواد در دستور کار خود قرار دادیم و با تلاش های انجام شده خوشبختانه توانستیم یک هزار و ۱۳۱ دانش آموز بازمانده از تحصیل را در سال گذشته شناسایی کنیم و به سر کلاس درس بفرستیم.

استاندار خوزستان ادامه داد: در سال 97 نیز مصوبه ای از شورای اجتماعی کشور گرفتیم و اعتبارات لازم در این خصوص تخصیص داده شد و اقدامات مناسب و هماهنگی توسط آموزش و پرورش استان، سازمان بهزیستی استان، کمیته امداد امام (ره)، سازمان های مردم نهاد، خانه ها و مراکز بهداشت، دفاتر تسهیل گری و توسعه محلی، اداره کل ثبت، موسسات خیریه و سمن ها انجام شد و مشارکت جمعی که صورت گرفت موجب شد امسال تعداد بیشتری دانش آموز محروم از تحصیل را شناسایی کنیم و به کلاس درس برگردانیم، در این زمینه افزایش دو برابری داشتیم.

استانداری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر