کد خبر: 699752 A

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان خبر داد:

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان از هدایت تسهیلات ارزان قیمت جهت حمایت از طرح‌های حوزه جوانان در سطح استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، امید حاجتی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان که در استانداری خوزستان برگزار شد، با بیان اینکه باید از ظرفیتی که در حوزه امور جوانان پیش‌بینی شده، حداکثر بهره برده شود، اظهار کرد: سال گذشته در حوزه حمایت از صنایع با ظرفیت‌های استانی حدود ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای صنایع کوچک تامین شد تا این تسهیلات به واحدهای نیمه تمام که حداقل در خردادماه ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند کمک کند.

وی افزود: در سال جاری این ظرفیت به حدود ۲ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است که ضوابط و سیاست‌گذاری آن در حوزه معاونت اقتصادی استانداری در حال نهایی شدن است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان گفت: یکی از توجهات در این تسهیلات مربوط به حوزه اقتصاد و تولیدات دانش بنیان است که در این راستا صحبت‌های خوبی با مجموعه جهاد دانشگاهی کشور و جهاد دانشگاهی خوزستان انجام شده است تا بتوانیم در این زمینه همکاری خوبی داشته باشیم.

حاجتی ادامه داد: همچنین با بنیاد نخبگان و پارک علم و فناوری صحبت‌هایی شده است و از طریق این مجموعه‌ها بخش قابل ملاحظه‌ای از این تسهیلات را به سمت حمایت از فارغ‌التحصیلان و فعالیت‌های دانش بنیان و نخبگان سوق می‌دهیم.

وی عنوان کرد: باید دوستان آمادگی داشته باشند تا طرح‌هایشان را به موقع به معاونت اقتصادی استانداری خوزستان ارائه دهند تا از این ظرفیت با اولویت اشتغال جوانان، فارغ‌ التحصیلان و نخبگان استفاده کنیم.

حاجتی افزود: علاوه بر فعالیت‌های سال گذشته، امسال این امکان وجود دارد که در حوزه طرح‌های ورزش و خدمات اقدام کنیم؛ البته سیاست‌گذاری‌ها در حال نهایی شدن است تا مشخص شود در چه عرصه‌هایی حمایت‌ها انجام خواهد شد، اما این امکان وجود دارد که جهت برنامه‌های حوزه جوانان برای ایجاد نشاط و بهبود فضای فرهنگی منابع را به این سمت هدایت کنیم و پیشنهاداتی که از حوزه ستاد ساماندهی جوانان ارائه می‌شود قابلیت بررسی و حمایت در حوزه تسهیلات ارزان قیمت را دارند تا از سرمایه‌گذاری‌ها در این بخش حمایت کنیم.

اداره کل ورزش جوانان استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر