کد خبر: 699592 A

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز مطرح کرد:

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز با تاکید بر استفاده از کنتورهای هوشمند، گفت: استفاده از این کنتورها کاهش زمان قطعی برق و تلفات غیرفنی، نظارت بر کیفیت برق، افزایش سطح خدمات و کاهش دخالت و خطای نیروی انسانی در قرائت و صدور قبض را در پی خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، حسن کریمی با اظهار اینکه هدف شرکت، مدیریت مصرف انرژی است نه کاهش آن، اظهار کرد: در تابستان ۹۵ میزان مصرف اهواز ۲ هزار و ۶۰۰ مگاوات برق بوده که با استفاده از کنتورهای هوشمند و همچنین کنترل مصرف انرژی شاهد کاهش چشمگیر مصرف برق در اهواز بوده ایم.

وی از طراحی نرم افزاری در اتوماسیون برق اهواز خبر داد و افزود: این پروژه در صورت اجرایی شدن برای اولین بار در جهان خواهد بود که از طریق منحنی جریان برق، به صورت آنلاین می توان تشخیص داد در کدام فاز اتفاق رخ داده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز با اشاره به ایستگاه های برق موجود در شرکت های نیشکر، عنوان کرد: با همکاری و هماهنگی با مجموعه نیشکر مقرر شد، میزان مصرف ۶۰ مگاواتی این شرکت ها به کمتر از ۱۰ مگاوات کاهش یابد و این در حالی صورت گرفت که هیچ مشکلی در تولید محصولات نیشکر به وجود نیامد.

کریمی با اشاره به اینکه همایش مدیریت مصرف در ادارات به میزبانی مجموعه بزرگ نفت و در راستای کاهش میزان مصرف برق ادارات انجام شد، گفت: در این همایش رونمایی و تشریح طرح فهام و همچنین نمایش کنتورهای هوشمند انجام و به ادارات ابلاغ شد تا در صورت عبور از حد مجاز میزان مصرف و به دستور استاندار خوزستان بدون اخطار قبلی برق آن اداراه یا شرکت قطع شود.

وی ادامه داد: برای دقت در مصرف انرژی در تابستان امسال، بار مصرفی ادارات اهواز در زمان تعطیلی پایش شده و همه ساختمان های اداری موظف بودند پس از تعطیلی، برق مصرفی خود را تا ۹۰ درصد کاهش دهند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز با بیان اینکه مصرف برق در منطقه کیانپارس اهواز با استان گلستان برابر است، بیان کرد: میزان  مصرف برق اهواز ۲۰ درصد کل کشور بوده و با میزان مصرف دو شهر اصفهان و مشهد و نیمی از تبریز برابر است و این موضوع بر اهمیت توجه به صنعت برق خوزستان به ویژه اهواز افزوده است.

شرکت توزیع نیرو برق اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر