کد خبر: 698973 A

مدیرکل شیلات استان خوزستان خبر داد:

مدیرکل شیلات استان خوزستان گفت: با بهره برداری از بنادر صیادی در استان مشکلات صیادان حل می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، نبی الله خون میرزایی اظهار داشت: با بهره‌برداری از سه بندر صیادی بحرکان هندیجان، ابوخضیر شادگان و بندر صیادی آبادان بیش از 40 درصد مشکلات تخلیه و بارگیری صیادان استان حل می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت بنادر صیادی در خوزستان، افزود: ساخت سه بندر صیادی در استان از جمله پروژه‌های ملی محسوب می‌شوند که سازمان شیلات کشور تامین کننده اعتبارات این پروژه‌ها است و در این راستا باید اقدامات با سرعت بیشتری انجام گیرند. 

خون میرزایی ادامه داد: بنادر صیادی بحرکان هندیجان، ابوخضیر شادگان و بندر صیادی آبادان، سه بندری هستند که روند ساخت آن‌ها در حال انجام است و باید با سرعت بیشتری پیش روند.                                         

مدیرکل شیلات خوزستان تصریح کرد: در بازدیدی که روزهای اخیر به همراه کارشناسان معاونت برنامه‌ریزی شیلات کشور، از بنادر صیادی بحرکان هندیجان، ابوخضیر شادگان و بندر صیادی آبادان انجام دادیم، در جریان مشکلات صیادان و آخرین روند ساخت این بنادر قرار گرفتیم.

خون‌ میرزایی افزود: مهمترین دستاورد این بازدید میدانی، بررسی مشکلات اجرایی احداث این بنادر و ایجاد بستر لازم برای پیگیری مشکلات صیادان و تسریع در روند اجرایی پروژه‌ها است.  

وی با بیان این‌که مبلغ مورد نیاز برای تکمیل این سه پروژه 50 میلیارد تومان برآورد شده است، خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از سه بندر صیادی بحرکان هندیجان، ابوخضیر شادگان و بندر صیادی آبادان بیش از 40 درصد مشکلات تخلیه و بارگیری صیادان استان حل می‌شود.

اداره کل شیلات استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر