کد خبر: 697830 A

با قراردادی به مدت یک و نیم فصل؛

سکان هدایت تیم فوتبال فولاد خوزستان، به افشین قطبی سرمربی اسبق تیم ملی داده شد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از خوزستان، هیات‌مدیره باشگاه فولاد خوزستان پس از بررسی گزینه‌های مختلف جهت سرمربیگری تیم فولاد خوزستان و لزوم تقویت این تیم در رقابت‌های باقی مانده از لیگ‌برتر هجدهم و حضوری مقتدرانه در فصل آینده رقابت ها، سکان هدایت تیم خود را به سید افشین قطبی سپرد.

بر این اساس پس از رایزنی‌های مختلف و برگزاری جلسات متعدد با افشین قطبی نهایتاً قراردادی به مدت یک و نیم فصل بین باشگاه فولاد خوزستان و وی منعقد شد تا هدایت فولادمردان به این چهره شناخته شده فوتبال ایران و آسیا سپرده شود.

گفتنی است، سید افشین قطبی، مربی بین‌المللی ایرانی، مربی سابق تیم ملی فوتبال ایران و تیم فوتبال پرسپولیس است. او که در نوجوانی ایران را ترک کرده بود، فوتبال را در جوانی در آمریکا شروع کرد و مدتی هم کمک مربی تیم ملی این کشور بود.

افشین خود در دوران سرمربیگری گاس هیدینک، دیک آدفوکات و پیم فربیک در تیم ملی فوتبال کره جنوبی کمک مربی این تیم بوده‌است. او در سال 1386 برای سرمربی‌گری تیم فوتبال پرسپولیس تهران به ایران بازگشت و این تیم را به قهرمانی لیگ برتر ایران رسانید.

وی همچنین سابقه مربیگری تیم ملی کره جنوبی، سوون سامسونگ کره جنوبی، لس‌آنجلس گلکسی آمریکا، شیمیزو اس-پالس ژاپن، کوراسائو، بوریرام یونایتد تایلند و شیجیاژوانگ چین را در کارنامه کاری خود دارد.

افشین قطبی فولاد خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر