کد خبر: 694854 A

معاون شبکه بهداشت و درمان هندیجان:

معاون شبکه بهداشت و درمان هندیجان گفت: اداره آموزش و پرورش هندیجان و دانشگاه ها در خصوص آموزش پیشگیری از بیماری ایدز تا کنون با ما همکاری مناسبی در امر آموزش نداشته اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر هندیجان، پرویز جوانمردی در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی این شهرستان، اظهار داشت: در خصوص کارگروه ایدز مصوبه هیئت دولت در سطح کشور شخص رئیس جمهور رئیس کارگروه هستند و در سطح استان ها استاندار رئیس و در شهرستان ها فرمانداران رئیس کارگروه بوده و شبکه بهداشت دبیر کارگروه است.

وی افزود: از آذر 1396 که این کارگروه ابلاغ شد، ما تا کنون 9 جلسه آن را برگزار کرده ایم، هدف این است که 90 درصد جامعه ی هدف را شناسایی، 90 درصد را درمان و 90 درصد را آموزش بدهیم؛ اما متاسفانه تا کنون در سطح شهرستان هندیجان به این موضوع کم توجهی شده است.

معاون شبکه بهداشت و درمان هندیجان بیان کرد: تا کنون 10 درصد شهرستان هندیجان در خصوص خطرات بیماری ایدز آموزش دیده اند. اداره شیلات، نیروی انتظامی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این خصوص با ما همکاری داشته اند.

وی ادامه  داد: اما اداره آموزش و پرورش هندیجان و دانشگاه های آزاد و پیام نور که قسمت اعظم نیروهای تحت هدف و برنامه های آموزشی ما را تشکیل می‌دهند در خصوص آموزش بیماری ایدز با ما همکاری مناسبی نداشته اند.

جوانمردی عنوان کرد: امیدواریم در کارگروهی که آذرماه با حضور استاندار خوزستان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز تشکیل می شود، در این فرصت باقیمانده بتوانیم عملکردهای آموزشی مناسبی را به جامعه هدف ارائه بدهیم.

وی افزود: مربیان آموزشی ما در شهرستان این آمادگی را دارند که به ادارات اعزام شوند و آموزش های لازم را منتقل کنند. طبق دستورالعمل بیماری ایدز باید 113 مورد در صد هزار نفر بیمار کشف کنیم که خوشبختانه در 40 هزار جمعیت هندیجان هیچ بیماری گزارش نشده است.

معاون شبکه بهداشت و درمان هندیجان تصریح کرد: بیش از 447 مورد معاینات از زنان باردار، گروه های پر خطر و ملوانان انجام شده و تا کنون بیماری گزارش نشده است؛ باید از زندان ها و کمپ های ترک اعتیاد نیز آزمایش های لازم اخذ شود که ما در شهرستان هندیجان این مراکز را نداریم.

خبرنگار: محمد مهدی صادقی

هندیجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر