کد خبر: 691788 A

سرپرست فرمانداری حمیدیه تاکید کرد:

سرپرست فرمانداری شهرستان حمیدیه در جلسه نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان که با حضور مدیرکل نهاد کتابخانه های خوزستان، امام جمعه حمیدیه و سایر اعضاء برگزار گردید، خواستار افزایش احداث کتابخانه ها در شهرستان شد و بر ترویج و تقویت کتاب و کتاب خوانی تاکید نمود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، شاهین هاشمی در این نشست ضمن خیرمقدم و تبریک هفته کتاب و کتابخوانی، به اهمیت مطالعه و تاثیر آن بر بالابردن سطح آگاهی مردم  اشاره کرد و اظهار داشت: کتابخوانی باید در تمام زمینه ها بویژه در مدارس و محیط خانواده گسترش و فرهنگ سازی شود.

وی تصریح کرد: همه اعضای انجمن و مدیرکل کتابخانه ها باید در جهت تقویت جایگاه اصلی کتاب و بهبود وضعیت کتابخوانی شهرستان در سطح استان کمک کنند؛ کتابخانه عمومی نیز در جهت رسالت و هدف اصلی خود که همان ترویج و توسعه کتابخوانی می باشد نقش بیشتری ایفا نماید.

نماینده عالی دولت در حمیدیه ضمن اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی در روستاها، خواستار افزایش احداث کتابخانه ها در شهرستان و همچنین تکمیل کتابخانه های در دست احداث شد.

همچنین در این جلسه مدیرکل نهاد کتابخانه های استان خوزستان ضمن اشاره به تکمیل و تجهیز کامل کتابخانه شهدای دهکده با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد و پانصد میلیون ریال، قول مساعدت پیگیری جهت افزایش احداث کتابخانه ها در مرکز شهر و روستاهای پرجمعیت شهرستان را دادند.

سرپرست فرمانداری حمیدیه در پایان به تلاش برای راه اندازی کتابخانه مرکزی شهرستان اشاره نمود و خاطرنشان کرد: مطالعه و کتابخوانی یک راه کم هزینه و موثر در افزایش آگاهی مردم است و می بایست تمام مدیران، کارمندان و خانواده آنها عضو کتابخانه های عمومی شهرستان شوند.

گفتنی است، حاضرین از کتابخانه شهر حمیدیه و همچنین کتابخانه در حال تکمیل شهدای دهکده بازدیدکردند.

حمیدیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر