کد خبر: 691318 A

ایلنا گزارش می‌دهد؛

رسانه‌های کشوری در شهرهای آبادان و خرمشهر نماینده رسمی دارند و نادیده گرفتن آنها هیچ توجیهی ندارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از آبادان، اهمیت اطلاع‌رسانی و خبر امروز بر هیچ کس پوشیده نیست و از این‌رو حرفه خبرنگاری یکی از مشاغل مهم و البته زیان‌آور شناخته شده است.

مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت جایگاه خبرنگاران و خبررسانی می‌فرمایند: «هر حادثه وقتى در چهاردیوارى سکوت و بی‌اعتنایى و غفلت قرار بگیرد، خواهد مرد و فراموش خواهد شد. پایدار شدن حوادث بستگى دارد به اینکه مبلغان و خبررسانانى امین، صادق و باانگیزه داشته باشند.» 

متاسفانه خبرنگاران شهرهای آبادان و خرمشهر زمانی که مسئولان عالی رتبه کشوری به این دو شهر سفر می‌کنند با چالش‌های جدی از جمله نبود وسیله نقلیه، چندگانگی صدور آی دی کارت، نبود سین برنامه و مشخص نبودن متولی اصلی برنامه مربوطه مواجه می‌شوند.

روز گذشته در حالی اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور از طریق فرودگاه بین‌المللی آیت‌الله جمی آبادان وارد منطقه آزاد اروند شد، که عمده خبرنگاران به ویژه خبرگزاری‌ها نتواستند طبق روال و اصول خبری، در هنگام فرود از هواپیما با مسئول مربوطه مصاحبه کنند.

با توجه به اینکه نماینده عالی دولت در شهرهای آبادان و خرمشهر، سازمان منطقه آزاد اروند است انتظار می‌رود این سازمان در برنامه‌های کشوری حداقل امکانات اولیه همچون وسیله نقلیه را در اختیار اصحاب رسانه قرار دهد.

در برنامه‌های کشوری با توجه به حساسیت موارد امنیتی، اساسا و لزوما باید یک خودرو توسط متولیان برنامه جهت تسریع در امر پوشش رسانه‌ای در اختیار رسانه‌ها قرار گیرد.

رسانه‌های کشوری در شهرهای آبادان و خرمشهر نماینده رسمی دارند و خبرنگاران بومی یک ظرفیت ویژه برای این دو شهر هستند و نادیده گرفتن آنها هیچ توجیهی ندارد.

بومی گرایی یک اصل است تا جایی که اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور در جلسه شورای اداری استان خوزستان که در محل سالن غدیر فرمانداری ویژه آبادان برگزار شد، در حضور همه مسئولان بر استفاده از نیروهای بومی تاکید کرد.

از نکات جالب بی برنامگی در سفر معاون اول رئیس جمهور به منطقه آزاد اروند، تلاش‌های وصف ناپذیر سیدزین‌العابدین موسوی، سرپرست فرمانداری ویژه آبادان بود.

وی در راستای کمک به امر مهم اطلاع رسانی و با اینکه متولی رسانه‌ای برنامه باید روابط عمومی سازمان منطقه آزاد اروند باشد، تلاش ویژه‌ای کرد.

سرپرست فرمانداری ویژه آبادان فورا برای خبرنگاران وسیله نقلیه به منظور همراهی با هیأت عالی رتبه دولت تامین کرد و در طول برنامه به صورت مستمر از طریق تماس تلفنی سعی کرد تا چنانچه نیاز باشد اقدامات لازم را انجام دهد که چنین رویکردی از فرمانداری یک شهر قابل تحسین است.

حتی زمانی که در حال آماده‌سازی محل جلسه برای حضور خبرنگاران بودند، سرپرست فرمانداری ویژه آبادان اعلام کرد خبرنگاران به یکی از اتاق‌ها منتقل شوند تا بتوانند در کمال آرامش و آسوده خاطر وارد سالن جلسات فرمانداری شوند.

حتی پس از پایان جلسه نیز همچنان تا آخرین لحظه موسوی در کنار خبرنگاران بود و به آنها خداقوت گفت و امیدواریم رفتار وی الگویی برای سایر مسئولان باشد.

منطقه آزاد اروند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر