کد خبر: 690942 A

با حضور معاون اول رئیس جمهور؛

معاون اول رئیس جمهور ظهر امروز دوشنبه در بدو ورود به فرودگاه آبادان از سوی استاندار خوزستان و مدیران استان مورد استقبال قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، اسحاق جهانگیری با حضور در منطقه آزاد اروند کارخانه پخت کک سبز با ظرفیت اسمی ۲۴۰ هزار تن در سال را افتتاح و از بخش های مختلف آن بازدید کرد.

کک نفتی کلسینه شده از کلسیناسیون کک خام به دست می آید که ماده اولیه کارخانجات آلومینیوم و فولاد مبارکه است.

معاون اول رئیس جمهور قرار است خط ۲ آبرسانی غدیر تصفیه خانه ثامن الائمه را افتتاح کند و پس از آن از تصفیه خانه فاضلاب شهر اهواز نیز بازدید خواهد کرد.

وی همچنین در دومین روز از این سفر، ضمن افتتاح فاز اول طرح احیای۵۵۰ هزار هکتاری اراضی خوزستان و ایلام، از طرح نهال کاری مقابله با ریزگردها نیز بازدید خواهد نمود.

افتتاح ورزشگاه فولاد خوزستان، بهره برداری از کارخانه نمک دریایی دلفین، افتتاح کارخانه ام دی اف نوین چوب و شرکت در جلسه شورای راهبردی استان خوزستان از دیگر برنامه های سفر معاون اول رییس جمهور به استان خوزستان خواهد بود.

جهانگیری همچنین در بدو ورود به فرودگاه آبادان با اشاره به طرح ها و پروژه هایی که در این سفر افتتاح خواهد شد،‌ یکی از این طرح ها را افتتاح تصفیه خانه ثامن الائمه مربوط به پروژه آب غدیر عنوان کرد و گفت: مردم عزیز آبادان و خرمشهر در مقطعی به علت شوری آب با مشکل مواجه شدند و پروژه غدیر با همت وزارت نیرو و مجریان طرح تکمیل شد تا بتواند دغدغه شوری آب برای مردم را از بین ببرد.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به طرح تصفیه خانه فاضلاب شهر اهواز که در این سفر مورد بازدید قرار خواهد گرفت،‌ افزود: دولت در سال ۹۵ در سفر استانی رئیس جمهور به این استان مصوبه ای را در این خصوص به تصویب رساند تا براساس آن مشکل فاضلاب شهر اهواز به سرعت حل و فصل شود.

وی یکی دیگر از طرح های قابل بهره برداری در این سفر را نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان عنوان کرد و افزود: برای این طرح بیش از ۳۰۰ میلیون یورو سرمایه گذاری شده که توسط وزیر نیرو افتتاح خواهد شد.

جهانگیری در ادامه ضمن اشاره به طرح ۵۵۰ هزار هکتاری اراضی خوزستان و ایلام خاطرنشان کرد: فاز اول این طرح که ۳۰۰ هزار هکتار است تکمیل شده که در این سفر افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد: برای شروع فاز دوم این طرح که ۲۵۰ هزار هکتار از اراضی را در بر می گیرد مشکلی برای تامین آب وجود داشت که تصمیمات و راهکارهای لازم در این خصوص اتخاذ شده و با هماهنگی وزارتخانه های نیرو و جهاد کشاورزی فاز دوم این طرح نیز به زودی آغاز خواهد شد.

معاون اول رئیس جمهور همچنین از طرح ورزشگاه فولاد خوزستان بعنوان یکی دیگر از برنامه های این سفر یاد کرد و با اشاره به اینکه اینگونه پروژه ها در راستای کمک به رفاه و اوقات فراغت جوانان انجام می شود، افزود: براساس بخشنامه دولت مقرر شده است که شرکت هایی که طرح ها و پروژه هایی را در دست اجرا دارند باید بخشی از منابع سرمایه گذاری خود را در جهت رفاه اجتماعی مردم آن مناطق هزینه کنند.

جهانگیری همچنین با اشاره به چند طرح صنعتی دیگر که در اهواز و خرمشهر به بهره برداری خواهد رسید، گفت: در این سفر مجموع ارزش و سرمایه گذاری طرح هایی که افتتاح می شود یا عملیات اجرایی آن آغاز می گردد ۱۰ هزار میلیارد تومان است که امیدواریم با اقداماتی که دولت در این استان انجام می دهد، بخشی از مشکلات مردم خوزستان مرتفع شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص رویکرد آمریکا در خروج از برجام و اعمال مجدد تحریم ها علیه ملت ایران، اظهار داشت: آمریکا پس از روی کار آمدن رئیس جمهور جدید تلاش کرد فضای ناامنی روانی در ایران ایجاد کند و به سرمایه گذاران داخلی و خارجی این پیام را بدهد که تحریم های ایران بازگردانده خواهد شد و ایران مکان امنی برای سرمایه گذاری نیست.

جهانگیری ادامه داد: آمریکا از اردیبهشت ماه چند موضع گیری و رویکرد را در پیش گرفت و در ۱۳ مرداد ماه بخشی از تحریم ها و در ۱۳ آبان نیز بخش دیگری از تحریم ها بازگردانده شد و تلاش کرد با استفاده از جنگ رسانه ای فضای روانی در داخل کشور و خارج از کشور را متشنج کند.

معاون اول رئیس جمهور افزود: با اقدامات خوبی که در شش ماه اخیر در داخل کشور انجام شد بخش زیادی از توطئه های دشمنان خنثی شد و بعنوان مثال یکی از ادعاهای آمریکا که اعلام کرده بود فروش نفت ایران را به صفر می رساند با شکست مواجه شد و ایران تا کنون موفق شده است به میزانی که نیاز داشته نفت بفروشد و علاوه بر آن آمریکا ناچار شد به ۸ کشور خریدار نفت ایران این فرصت را بدهد که بتوانند همچنان از ایران نفت خریداری کنند.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا در خصوص ایران وارد بازی باخت ـ باخت شده و منزوی شده است، تصریح کرد: هیچ دولتی به جز رژیم صهیونیستی و برخی دولت های منطقه از آمریکا در قبال تحریم ایران حمایت نکرده اند، بلکه حمایت خود را ازرویکرد ایران در این مبارزه اعلام داشته اند.

جهانگیری گفت: دولت برنامه ریزی و راهکارهایی را پیش بینی کرده است تا تحریم ها و فشارها حداقل آسیب را به اقتصاد کشور وارد کند که البته مهمترین شرط در این زمینه این است که همه با هم باشیم تا دست در دست هم بتوانیم از این شرایط عبور کنیم.

گفتنی است وزرای نیرو، جهاد کشاورزی و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در این سفر معاون اول رئیس جمهور را همراهی می کنند.

استانداری استان خوزستان اسحاق جهانگيری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر