کد خبر: 690747 A

صبح امروز صورت گرفت؛

مرکز مانیتورینگ فرماندهی کنترل و هدایت عملیات اداره کل بحران خوزستان، با حضور مقامات کشوری و استانی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، صبح امروز دوشنبه ۲۱ آبان ماه، مرکز مانیتورینگ فرماندهی کنترل و هدایت عملیات اداره کل بحران خوزستان، با حضور اسماعیل نجار معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و دیگر مقامات استانی افتتاح گردید.

سالن مانیتورینگ مدیریت بحران استانداری خوزستان با بهره مندی از تکنولوژی روز دنیا، برای اولین بار در استان خوزستان راه اندازی شد؛ تا گامی مهم در زمینه اطلاع رسانی و اتخاذ تصمیمات مورد نیاز در کمترین و بهترین زمان ممکن، جهت مقابله با بحران های احتمالی در استان خوزستان برداشته شود.

این مرکز به خاطر برقراری ارتباط مستقیم و آنلاین جهت دریافت اطلاعات فنی و لحظه ای با دستگاه های اجرایی و مرتبط با مدیریت بحران از جمله سازمان آب و برق، هواشناسی، محیط زیست، مخابرات، راهداری، آب و فاضلاب، فرودگاه، شهرداری، هلال احمر، اورژانس و صدا و سیمای استان؛ همچنین شبکه های مختلف خبری کشور، ضمن دریافت، پردازش و نمایش اطلاعات تمام دستگاه های درگیر در بحران در سالن فرماندهی، زمینه را برای تصمیم گیری مناسب فراهم می نماید.

طراحی مرکز مانیتورینگ به گونه ای است که درصورت بروز بحران های شدید، بدون نیاز به خارج از مرکز، می تواند تا یک هفته قابل بهره برداری و مدیریت حوادث باشد.

این مرکز دارای بخش های مختلفی از جمله: سالن فرماندهی، سالن پردازش، اتاق کنترل، سرور روم و آمفی تئاتر است.

سالن فرماندهی این مرکز با مساحت 180 متر مربع، ظرفیت برگزاری جلسات مدیریت بحران به تعداد 70 نفر را دارد.

در این سالن یک دستگاه ویدیووال شامل 24 ال ای دی 55اینچ، 2 دستگاه ویدیووال جانبی هر کدام به متراژ 6 متر مربع از نوع فیلیپس، توانایی ترجمه همزمان شریاط به 3 زبان زنده دنیا، قابلیت ضبط تصاویر جلسات با دوربین های اتوترک، قابلیت پخش تصاویر ماهواره ای، خبری و هرگونه ورودی صوت و تصویر مورد نیاز و امکان پخش تصاویر از یک تصویر کلی تا 36 تصویر به صورت تفکیکی، از جمله مزیت های این سالن مانیتورینگ است.

PicsArt_11-12-10.10.07

خبرنگار: مریم جم

بحران استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر