کد خبر: 685244 A

واعظی در شلمچه خبر داد:

رئیس‌دفتر نهاد رئیس جمهوری گفت: تاکنون یک‌میلیون و 400 هزار نفر از سه مرز شلمچه، چذابه و مهران عبور کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا مستقر در مرز شلمچه، محمود واعظی امروز در حاشیه بازدید از نحوه خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی در این مرز اظهار کرد: در حوزه زیرساخت و امکاناتی مانند آب، برق، گاز و ارتباطات کارهای بسیار خوبی انجام‌شده است.

وی افزود: پارکینگی که برای خودروها احداث‌شده است نظم مناسبی دارد و کارهای انجام‌شده در این پارکینگ قابل‌تحسین است.

واعظی اربعین را یک حماسه بزرگ معنوی و عبادی خواند و افزود: این حماسه نشان‌دهنده عظمت شیعه در دنیا است و این‌که همه مسئولین از بخش‌های مختلف در حال خدمت به مردم هستند یک افتخار بزرگ است.

رئیس دفتر نهاد ریاست جمهوری بیان کرد: نظمی که امروز در شلمچه و چذابه مشاهده کردیم، نشان‌دهنده یک تقسیم‌کار خوب است و تردد زائران باید بین 3 مرز کشورمان با عراق تقسیم شود تا تردد در مرز با سهولت بیشتری انجام گیرد.

وی اعلام کرد: از کسانی که قصد رفتن به زیارت اربعین را دارند تقاضا می‌کنیم که مرز شلمچه و چذابه را برای رفتن به زیارت انتخاب کنند؛ چراکه در این مرزها توقف وجود ندارد و نسبت به مرز مهران روان‌تر است.

واعظی افزود: امروز در مسیر چذابه و شلمچه ترافیکی مشاهده نکردیم که این موضوع نشان‌دهنده 4 بانده کردن مسیر و اقداماتی است که طی یک سال گذشته انجام‌شده است.

رئیس دفتر نهاد ریاست جمهوری با اشاره به تعداد زائرانی که از مرز عبور کرده‌اند، عنوان کرد: تاکنون یک‌میلیون و 400 هزار نفر از سه مرز شلمچه، چذابه و مهران عبور کرده‌اند.

خبرنگار: محمود نواصر

شلمچه چذابه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر