کد خبر: 652963 A

نهاوندیان در نشست کارگروه مقابله با ریزگردهای خوزستان:

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور در نشست کارگروه مقابله با ریزگردهای خوزستان در اهواز، اظهار کرد: افق آینده انرژی در خوزستان باید روشن شود؛ همچنین باید تعیین کنیم که در چه سالی خوزستان بدون گردوغبار، قابل مشاهده خواهد بود؟.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، محمد نهاوندیان در این جلسه که امروز یکشنبه چهاردهم مردادماه در استانداری خوزستان برگزار شد، با اشاره به اینکه ارقام مطلقی در گزارش‌های این نشست ارائه شد ولی برای ارزیابی باید موضوع را نسبی دید، افزود: اگر خودمان را فقط با گذشته مقایسه کنیم، حتماً وضع فعلی با وجود اینکه ریشه‌های قبلی موجود است، خیلی شرایط امیدوارکننده‌تری داریم ولی این سؤال پیش می‌آید که آیا سرعت می‌توانست بیشتر از این باشد یا اینکه خیر؟

نهاوندیان ادامه داد: در شرایطی که با وجود این کم آبی‌های بی‌سابقه شاهد کمترین خاموشی در خوزستان بودیم جای امیدواری است؛ واقعاً همه مردم کشور هم به این استان احساس دین می‌کنند. خوزستان این سرزمین رشید پرور به‌عنوان یک نگین انگشتری قابل افتخار برای ایران است.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور گفت: خیلی مهم است که افق آینده را خیلی خوب و امیدوارانه ترسیم کنیم؛ باید آینده‌نگری واقع‌بینانه داشته باشیم. متأسفانه در گذشته تصمیم‌گیری‌های بخشی و مقطعی بسیاری داشتیم؛ مصوبه‌های پرتعداد بدون جامع‌نگری نیز مشاهده می‌شود که در نبود نگاه سیستمی رخ می‌داد.

نهاوندیان گفت: چهل‌سالگی انقلاب، بهترین فرصت برای ارزیابی مسیر پیموده شده است تا بدانیم متناسب با پتانسیل موجود در این سال‌ها عمل کرده‌ایم یا خیر؟.

وی بیان کرد: از جامعه مدیریتی و توسعه‌ای کشور این انتظار می‌رود که هدف‌گیری نسبت به اصل توسعه پایدار کشور را فراموش نکنند؛ مسیر رشد همان موضوع مهمی است که باید از سوی مدیران مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه قوام و بقاء در حرکت هدفمند حاصل می‌شود، ادامه داد: نباید حواس ما را از پیشرفت منحرف کنند؛ در پیشرفت‌های هدفمند حفظ و بقاء نیز تأمین می‌شوند.

 

خبرنگار: مریم جم

نهاوندیان گردوغبار خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر