کد خبر: 637019 A

دادستان عمومی و انقلاب استان خوزستان در نشست خبری:

دادستان عمومی و انقلاب استان خوزستان در نشست خبری امروز سوم تیرماه با اصحاب رسانه‌ی استان خوزستان گفت: در خصوص مشکلات عدیده شرکت گروه ملی فولاد، گفت: مشکلات این شرکت بسیار زیاد است که اهم آن‌ها بدهی سنگین حدود ۳ تریلیون تومان است که به ادارات دولتی، ازجمله برق و گاز و افراد خصوصی، دارایی، بیمه و فولاد خوزستان و ..... دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، حسینی پویا در بخش دیگری از نشست مطبوعاتی خود با اصحاب رسانه خوزستان گفت: مشکل اساسی شرکت گروه ملی فولاد اهواز، فرسودگی دستگاه‌ها و نیاز به بازسازی و تزریق بودجه زیادی دارد و همچنین تعداد کارگران و مستخدمین مازادی که به‌واسطه دولتی بودن و حل معضل بیکاری استان بیش‌ازحد نیاز جذب‌شده‌اند و همچنین عدم تأمین مواد اولیه به دلیل بدهی سنگین این شرکت که درنهایت منجر به توقیف به نفع بانک ملی و سپس بخش خصوصی و درنهایت بازگشت به بانک ملی شد.

دادستان عمومی و انقلاب استان خوزستان ادامه داد: من به‌شخصه شاهد پیگیری‌های استاندار و دیگر مسئولین در شورای تأمین بوده‌ام ولی مشکلات گروه ملی پیچیده و از عهده مسئولین استان خارج است و باید تصمیمات کشوری برای آن اتخاذ و نقدینگی قابل‌توجهی به آن تزریق شود.

وی در خصوص سؤال خبرنگار ایلنا در خصوص آخرین وضعیت کارگران بازداشتی گروه ملی، گفت: هیچ کارگر بازداشتی نداریم.

حسینی پویا همچنین در مورد بازداشتی‌های دی‌ماه ۹۶ نیز بیان داشت:کسی را در بازداشت و حبس نداریم ، بسیاری به‌صورت عادی آزاد و گروهی نیز با قید ضمانت آزاد هستند و پرونده آن‌ها در حال بررسی است.

وی در ادامه‌ی این نشست مطبوعاتی، در مورد تجمعات مردمی و ایجاد سهولت در صدور مجوز برای اعتراضات و  تعریف محلی برای این تجمعات قول مساعدت داد و گفت: تأکید ما بر رعایت قانون مبنی بر تجمعات قانونمند و دارای مجوز قانونی است. با هرگونه تجمعات خلاف قانون باید برخورد شود، اما برخورد دادستانی در خصوص مطالبات اجتماعی مردم قهری نبوده حتی اگر مجوز نداشته‌اند.

دادستان عمومی و انقلاب استان خوزستان همچنین در مورد انتقاد از عملکرد پارکبانان گفت: هرچند این کار غیرقانونی است ولی با توجه به آثار مثبت حضور آن‌ها مبنی بر  کاهش دزدی در مناطقی که شکایات دزدی از خودروها بالا بوده در صدد هستیم با نظام‌مند کردن و برطرف کردن عیوب آن‌ها از نکات مثبت حضورشان استفاده کنیم.

وی همچنین در مورد جمع‌آوری قلیان‌ها و قلیان فروشان حاشیه رودخانه کارون گفت: این مسئله به‌صورت جدی پیگیری خواهد شد.

 

دادگستری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر