کد خبر: 591199 A

شهیدی‌نیا خبرداد:

مدیرعامل منطقه ویژه پتروشیمی گفت: پیام رونمایی از المان های محیط زیست توجه به تولید پاک است و ما باید در حفظ محیط زیست جدیت داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، روز سه شنبه (17 بهمن ماه 1396) با رونمایی از یک نماد زیست محیطی توسط مدیرعامل این سازمان آغاز شد.

حفظ و ارتقای تولید در کنار نگهداشت زیست بوم که دو هدف راهبردی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی است، پیام نصب این المان عنوان شد.

این مراسم با حضور مدیران و کارشناسان مرتبط محیط زیست و شهرداری سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی انجام شد.

در این مراسم مدیرعامل سازمان، پس رونمایی از این نماد، گفت: امیدواریم وقتی از نماد محیط زیست رونمایی می کنیم تمام دقت خود را نیز در حفظ محیط زیست مصروف داریم.

سید امید شهیدی‌نیا ادامه داد: اداره محیط زیست بایستی دقت، فعالیت های شرکت های منطقه را پایش نماید و هر کجا که لازم شد با نظارت و ورود، نهایت تلاش را در جهت تولید پاک در منطقه داشته باشد و فعالیت های منطقه به گونه ای انجام شوند که عملا در جهت کاهش مضرات و مشکلات زیست محیطی منطقه همت گماریم.

شهردار منطقه، جانمایی این نماد در کنار خور زنگی، محل تجمع سالانه مرغ های دریایی و در میان شرکت های سنگین منطقه را هدفمند عنوان کرد و در این خصوص گفت: شرکت های بزرگ در صورت توجه به محیط زیست، می توانند بیشترین اثرگذاری را در حفظ آن داشته باشند.

سید علی موسوی، گفت: قطر لوله های به کار رفته در این نماد از 8 تا 24 اینچ، با حداکثر ارتفاع 6 متر است و در آن، برگ درخت، ماهی و مرغ دریایی به نحوی زیبا با لوله های صنعتی ترکیب شده است. جنس این سازه از استیل 316 کم کربن است که در مقابل خورندگی مقاوم می باشد.

در آغاز امسال نیز، نماد دیگری با موضوع چرخه تولیدات محصولات پتروشیمی، مقابل درب پتروشیمی بندرامام و در بلوار توسعه رونمایی شده بود.

منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر امام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر