کد خبر: 454548 A

در اولین روز از دهه مبارک فجر؛

ایلنا: به مناسبت آغاز دهه مبارک فجر، قضات دادگستری شهرستان آبادان به صورت سرزده از زندان این شهر بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از آبادان، سیروس محمدی زاده امروز در بازدیدی که با حضور دادستان و سایر قضات دادگستری شهرستان آبادان از زندان این شهر انجام داد، ضمن گرامیداشت آغاز دهه مبارک فجر اظهار کرد: تعامل خوبی بین دستگاه قضایی و زندان آبادان وجود دارد که باید از این ظرفیت ها استفاده لازم صورت گیرد.

وی در ادامه با تبیین جایگاه سازمان زندانها در ایجاد امنیت پایدار و آرامش در جامعه و اهداف این سازمان در اصلاح و تربیت زندانیان و بازگشت سعادتمندانه آنها به جامعه؛ انجام این اقدامات را پرهزینه و نیازمندِ همکاری، همراهی و مساعدت همه جانبه دستگاه های اجرایی و قضائی دانست و گفت: خوشبختانه رئیس و پرسنل زندان با زحمات بی وقفه خود موجبات آرامش و اطمینان خاطر مددجویان را فراهم کرده اند.

رئیس دادگستری آبادان حمایت از خانواده زندانیان نیازمند را یک ضرورت دانست و خواستار تلاش مضاعف سازمانهای حمایتی از این قشر آسیب دیده شد و افزود: باید همه دستگاه های اجرایی در آبادان توجه ویژه ای به زندان این شهر داشته باشند.

محمدی زاده با بیان اینکه مجموعه دادگستری در شهرستان آبادان به صورت مدون و برنامه ریزی شده از زندان این شهر بازدید می کند، ادامه داد: امیدواریم با توجه به بازدیدهایی که صورت می گیرد شاهد کاهش جمعیت کیفری زندان آبادان باشیم.

وی با اشاره به پیشرفت 65 درصدی ساختمان زندان جدید آبادان، توضیح داد: از مسئولان استان و مراجع ذیصلاح انتظار می رود در اسرع وقت نسبت به اتمام ساختمان زندان جدید آبادان که در ورودی این شهر قرار دارد اقدامات لازم را انجام دهند زیرا زندان فعلی به علت قرار گرفتن در مرکز شهر و همچنین قدیمی بودن آن سبب دشوارتر شدن انجام امور محوله کارکنان این زندان شده است.

رئیس دادگستری آبادان عملکرد زندان این شهر در همه حوزه ها را امیدوارکننده و مطلوب عنوان کرد و گفت: ریاست، فرماندهی یگان حفاظت و سایر پرسنل زندان آبادان تلاش های شایسته ای را انجام داده اند و در این راه دادگستری شهرستان آبادان همچون گذشته پشتیبان قضائی آنها خواهد بود.

حضور مسئولان قضائی زمینه ساز کاهش جمعیت کیفری است

غلامرضا اعتمادیان، رئیس زندان آبادان نیز در این بازدید از حضور مسئولان قضائی تشکر کرد و به ارائه گزارشی آماری از وضعیت قضائی مددجویان پرداخت و اظهار کرد: حضور مسئولان قضایی شهرستان آبادان در زندان علاوه بر اینکه بسیاری از مشکلات مددجویان خصوصاً مشکلات قضائی آنان را برطرف می کند، زمینه ساز خوبی برای کاهش جمعیت کیفری، کاهش آسیب رفتارهای پرخطر و همچنین تخلیه بار روانی مددجویان شده است.

در پایان این بازدید رئیس دادگستری، دادستان و سایر قضات دادگستری شهرستان آبادان در بین مددجویان حضور یافتند و به بررسی مسائل و مشکلات قضائی آنان پرداختند.

 

دادگستری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر