کد خبر: 1158332 A

خدادادی در نخستین شعرواره ملی بشردوستی:

نخستین شعرواره ملی بشردوستی به میزبانی جمعیت هلال احمر استان خوزستان و در سالن اجتماعات شهدای دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان، علی خدادادی در آیین نخستین شعرواره ملی بشردوستی که به میزبانی جمعیت هلال احمر استان خوزستان و در سالن اجتماعات شهدای دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد، با یادی از شهدا، اظهار داشت: ۲۳ شهید دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی به حق، عالمانی بودند که به اوج ایمان رسیدند و می‌توانند به‌عنوان الگوی ازخودگذشتگی و ایثار به جامعه معرفی شوند. شهید علی لندی نیز در دنیای امروزی توانست با آن اقدام شجاعانه خود، یاد شهدای نوجوان را زنده کند و روشنگر این مسیر مقدس باشد. 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان با اشاره به لزوم توجه بیش از پیش به فعالیت‌های فرهنگی، تصریح کرد: برگزاری این جشنواره‌ها و شعرواره ها نوعی برنامه‌های فرهنگی جهت جذب و تثبیت جوانان هستند که باید با برنامه‌ریزی‌های مدون بیشتر به آنها پرداخته شود.

وی همچنین افزود: این شعرواره با هدف ماندگاری اهداف و رسالت جمعیت هلال احمر در آسمان ادبیات ایران، خلق و تجمیع بانک اشعار بشردوستانه برای امروزیان و آیندگان با چاپ کتاب آثار برگزیدگان، ترویج فرهنگ و اندیشه‌های انسان دوستانه در جامعه، گسترش عینی نوع‌دوستی و مسئولیت‌پذیری اجتماعی در راستای تأثیر در جامعه امروز و نیز تربیت نسل‌ها، توجه به دغدغه‌مندی روز مردم و پرداخت ادبی به آسیب‌ها و معضلات اجتماعی با هدف رفع و تاب‌آوری در برابر آنها، ترویج آموزه‌های مقابله با آسیب‌های اجتماعی و تلاش برای رسیدن به جامعه‌ای ایمن و افزایش تاب‌آوری اجتماعی، گسترش فرهنگ ازخودگذشتگی با تاسی از فداکاری‌های مدافعین سلامت، کادر درمانی و امدادی، آموزه‌های قرآن و اهل‌بیت، شهدای مدافع حرم و جنگ تحمیلی، نهادینه کردن انسان دوستی در جامعه با ابزار شعری برنامه‌ریزی و برگزار شد.

خدادادی ضمن تقدیر از همکاری دانشگاه‌های شهید چمران اهواز و آزاد اسلامی واحد دزفول، گفت: ۲ هزار و ۳۰۰ اثر به دبیرخانه این شعرواره ارسال شد که ۱ هزار و ۱۵۶ اثر به مرحله داوری راه یافتند. از این تعداد ۷۰ اثر ارزنده در هر بخش و در نهایت ۱۰ اثر ممتاز انتخاب شدند.

انتهای پیام/
جمعیت هلال احمر استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر