کد خبر: 1153834 A

گمانی زنی‌ها درست بود؛

یک کارشناس فوتبال خوزستان، می‌گوید: فولاد و تحولات مبهم و عجیبیش در این چند ماه اخیر، سبب شده طرفداران این تیم محبوب بی‌تاب و سردرگم شوند.

به گزارش ایلنا از خوزستان، جواد زرگانی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، گفت: در ابتدای امر تمامی خوزستانی‌ها از اینکه باشگاه فولاد با مدیر عامل خوزستانی خود، کادر فنی بومی را انتخاب کرده است، خوشحال شدند و این اقدام را گامی مهم در راستای مدون کردن استراتژی دراز مدت که اساس آن اعتقاد به بومی گرایی مربیان و بازیکنان است، میدانستند. اما سؤال اینجاست چرا  باشگاهی همچون فولاد که همیشه با سعه صدر و حوصله  با مربیان خود برخورد می‌کرد، در ابتدای کار و به نظر بنده به شکل احساساتی  آن هم فقط بعد از چهار هفته دست به تغییر سرمربی  بومی خود زدند؟

مربی اسبق استقلال اهواز، بیان داشت: اگر هدف تغییر رویکرد تاکتیکی کل تیم آن هم با تفکر و  سبک عبدالله ویسی باشد، بی‌شک زمانبر خواهد بود. دلایل آن هم این است که تیم فصل گذشته نکونام بیشتر در فاز دفاعی موفق بوده و کمتر کارشناس و فوتبال دوست خوزستانی از این روش و تاکتیک حمایت کردند. در عوض سبک و کار ویسی با توجه به سبقه و نگرش وی که مالکیت حداکثری توپ، بازی تماشاگر پسندانه زیبا و تکنیکی بوده، همیشه با استقبال خوزستانی‌های فوتبال‌شناس همراه بود، از اینرو انتظار می‌رفت مدیران باشگاه فولاد خوزستان فرصت بیشتری به ویسی می‌دادند.

جواد زرگانی

این دکتریِ مدیریت ورزشی، افزود: اما چیزی که ملموس بود عدم درک بازیکنان از خواست‌های تاکتیکی ویسی می‌باشد! که احتمال دارد ویسی ابزار مناسب برای اجرای سیستم خود در اختیار نداشته و یا اینکه مسائل درون باشگاهی و تیمی سبب عدم موفقیت این مربی کار بلد خوزستانی گردیده است.

زرگانی بیان نمود: مورد مهمی که باید عنوان شود روش انتخاب جایگزین ویسی هست که این امر خیلی از سؤال‌های متخصصین و همچنین اهل قلم را جواب خواهد داد. لیکن ما هم مانند بقیه کارشناسان  فوتبال و تماشاگران خونگرم خوزستانی بدون قضاوت عجولانه و نابجا منتظر هفته‌های آتی خواهیم ماند زیرا گذشت زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد.

این کارشناس فوتبال خوزستان در پایان گفت: علیرغم تمام ابهامات، ‌امیدوارم شاهد درخشش بازیکنان خوزستانی و مربیان خاک خورده این خطه باشیم.

 

انتهای پیام/
جواد نکونام فولاد خوزستان عبدالله ویسی جواد زرگانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر