کد خبر: 1153411 A

آیین رونمایی از پوستر اولین جشنواره ملی برداشت نیشکر (شکرستان ۱۴۰۰) با حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان و مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی برگزار شد.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، سیدحکمت‌اله موسوی مدیرکل میراث‌فرهنگی استان در آئین رونمایی از پوستر و لوگوی جشنواره شکرستان ۱۴۰۰ که روز گذشته (۱۵ آبان‌ماه) با حضور عبدعلی ناصری مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در محل هتل نیشکر اهواز برگزار شد، ضمن سپاسگزاری از تلاش‌های مجموعه نیشکر استان، اظهار داشت: باعث خرسندی است که با برگزاری چنین رویداد مهمی در استان خوزستان، شرایط برای توسعه گردشگری مهیا و زمینه رشد و رونق اقتصادی هموار شود.

وی ادامه داد: این اتفاق، ممکن است به رشد اشتغال پایدار در جوامع پیرامون نیشکر کمک کند و در معرفی هرچه بیشتر شاخه‌های وابسته به این حوزه گردشگری مؤثر باشد؛ رویدادی که بدون تردید باعث رشد و توسعه و ارزآوری در استان خوزستان می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان افزود: ازآنجاکه استان خوزستان مهد گردشگری کشور است، با معرفی شاخه گردشگری کشاورزی در بستر صنعت نیشکر، می‌توان به آینده این شاخه ارزآور در استان امیدوارتر بود.

وی با اشاره به شرایط ویژه کاشت نیشکر در قسمت‌های وسیعی از استان خوزستان به‌عنوان یک جاذبه منحصربه‌فرد برای حوزه گردشگری و تقویت بنیه اقتصادی جوامع پیرامونی این کشتزارها، گفت: این استان با داشتن منابع خدادادی مثل نیشکر باید بیشترین بهره را در راستای کمک‌رسانی به روستاها، جوامع محلی و فعالان گردشگری ببرد و از هر فرصتی برای جذب گردشگر بیشتر در استان استفاده کند.

موسوی با تاکید بر این‎که مجموعه توانمند نیشکر یک ظرفیت ملی است، افزود: امیدواریم با هم‌افزایی و مشارکت مطلوب میان نیشکر و میراث‎فرهنگی بتوانیم اتفاقات خوب و مثبتی را رقم بزنیم.

وی عنوان کرد: اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خوزستان با تمام ظرفیت‌های موجود خود، در کنار مجموعه کشت و توسعه نیشکر به‌منظور برگزاری هرچه باشکوه‌تر این جشنواره خواهد بود تا بتوان این جشنواره را در قالب ملی و فراملی به مرحله اجرا درآورد؛ رویدادی که این قابلیت را دارا است تا بعد از جشنواره گل نرگس بهبهان، برگ زرین دیگری بر افتخارات استان خوزستان بیفزاید.

WhatsApp Image 2021-11-06 at 10.56.04 PM

WhatsApp Image 2021-11-06 at 10.56.04 PM (1)

انتهای پیام/
میراث فرهنگی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر