کد خبر: 1132154 A

با دستور دادستان،

به‌منظور تدوین و اجرای طرح شهر بدون دخانیات و در راستای اجرای مصوبات قرارگاه مقابله با کرونا، ده باب قلیان سرا در شهرستان ایذه پلمپ گردید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، به دستور دادستان عمومی شهرستان ایذه و با همکاری فرمانده نیروی انتظامی و دایره اماکن ادارات صمت و اتاق اصناف و با حضور فعال کارشناسان بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان ایذه، در راستای اجرای طرح شهر بدون دخانیات و هماهنگ با مصوبات قرارگاه کرونا ویروس، امروز جمعه مورخ ۲۶ شهریورماه، ده باب قلیان سرا و مرکز استعمال قلیان و دخانیات در شهرستان ایذه پلمپ گردید.

ایمان نوروزی منش، رئیس مرکز بهداشت شهرستان ایذه در تشریح این خبر، به خبرنگار ایلنا گفت: در راستای اجرای برنامه جامع کنترل و مبارزه با دخانیات و آیین‌نامه اجرائی، مبنی بر ممنوعیت عرضه قلیان در مراکز عمومی و مصوبات قرارگاه کرونا ویروس و اجرای طرح شهر بدون دخانیات در شهرستان ایذه، با دستور دادستان عمومی شهرستان، تمامی مراکزی که اقدام به عرضه قلیان می‌کنند طی چندین مرحله توسط نیروی انتظامی و با همکاری ادارات صمت و اتاق اصناف پلمپ می‌شوند.

وی افزود: در همین خصوص در اولین مرحله تعداد ده باب مرکز عرضه قلیان در شهرستان ایذه پلمپ گردید و پرونده قضایی برای سیر مراحل قانونی آنها تشکیل شد.

نوروزی منش با توجه به افزایش تمایل به مصرف قلیان در جوانان و نوجوانان و خطرات شناخته شده استعمال مواد دخانی به‌ویژه قلیان و تأثیر آن بر سلامت مصرف کننده و انتشار بیماری کرونا در شرایط فعلی، گفت: با توجه به شرایطی که در حال حاضر پیش رو داریم، به‌منظور نجات‌بخشی جامعه و کمک به‌سلامت عمومی، برای جلوگیری از عرضه قلیان در مراکز عمومی، همکاری و همیاری همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط در سطح شهرستان و کلیه شهروندان را خواستاریم.

نوروزی منش در پایان خاطرنشان کرد: به طور کلی عرضه قلیان ممنوع است و در شرایط فعلی شیوع ویروس کرونا، برخورد با متخلفان این صنف توسط مراکز بهداشتی تشدید شده است؛ لذا از مردم خواهشمندیم در صورت اطلاع و یا مشاهده باز بودن مراکز عرضه قلیان، مراتب را به نزدیک‌ترین مرکز خدمات جامع سلامت یا ستاد مرکز بهداشت یا سامانه اطلاع‌رسانی شکایات مردمی ۱۹۰ گزارش دهند.

انتهای پیام/

خبرنگار: بهنام رضایی مالمیر

ایذه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر