کد خبر: 1131170 A

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان خبرداد؛

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان گفت: پویش ملی شور عاطفه‌ها با هدف کمک به تامین مایحتاج دانش‌آموزان نیازمند از ۲۰ شهریورماه آغاز و تا ۱۱ مهرماه ادامه دارد.

به گزارش ایلنا از خوزستان، جمال شیبه امروز سه شنبه ۲۳ شهریورماه در نشست خبری که به مناسبت آغاز شور عاطفه ها در کمیته امداد خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: هر ساله با نزدیک شدن به آغاز سال تحصیلی جدید، جشن عاطفه‌ها به منظور جمع آوری کمک‌های مردمی برای تامین مایحتاج تحصیلی دانش آموزان نیازمند برگزار می شود.

وی افزود: شور عاطفه‌ها با هدف تأمین مایحتاج تحصیلی دانش‌آموزان و در ۲ حوزه کمک هزینه تحصیلی و ملزومات آموزشی اجرا می شود که با توجه به عدم برگزاری کلاس های حضوری، تأمین تجهیزات مورد نیاز شیوه آموزش غیر حضوری (مجازی) نیز در اولویت قرار گرفته است.

وی گفت: به منظور رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا، همچون سال گذشته پایگاه‌های کمیته امداد در سطح شهرها مستقر نخواهد شد و جذب کمک‌های مردمی در جشن شور عاطفه‌ها از روش‌های غیرحضوری انجام می‌شود. ولی به دلیل بیماری کرونا فعالیت ها، بر اساس رنگ بندی شهرستان‌های استان و بیشتر فضای مجازی و غیر حضوری است.

مدیرکل کمیته امداد خوزستان یادآور شد: پویش شور عاطفه‌ها با همکاری صدا و سیما، آموزش و پرورش، سازمان دانش آموزی، بسیج و همچنین مشارکت فعال مراکز نیکوکاری با شعار با هم مشق محبت بنویسیم از ۲۰ شهریورماه آغاز و تا ۱۱ مهرماه ادامه دارد.

وی با اشاره به حمایت کمیته امداد از ۵۴ هزار دانش آموز نیازمند در سطح استان تصریح کرد: کمیته امداد خوزستان افتخار خدمت به ۱۳۰ هزار خانواده در قالب ۳۰۰ هزار نفر را دارد و در میان این جامعه هدف ۵۴ هزار دانش آموز و ۷ هزار دانشجو وجود دارد.

وی ادامه داد: با توجه به غیر حضوری بودن مدارس تعدادی از دانش آموزان تحت حمایت فاقد گوشی هوشمند و تبلت هستند و پویش شور عاطفه ها فرصت مناسبی برای کمک به این امر مهم است.

شیبه با اشاره به شرایط توزیع تبلت میان خانواده های نیازمند ابراز کرد: در سطح استان اولویت بندی‌هایی صورت گرفته و اولویت دریافت تبلت با دانش آموزانی است که در خانواده آن ها هیچگونه دستگاه هوشمندی وجود ندارد.

وی از مردم، خیران، نیکوکاران، شرکت‌ها، ادارت و سازمان‌ها درخواست کرد که در قالب مسئولیت های اجتماعی خود کمیته امداد را برای کمک به نیازمندان یاری کنند، افزود: مردم خیراندیش و نیکوکار خوزستان می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به‌ صورت غیرحضوری و از طریق شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۳۰۴۰۴ و همچنین کد دستوری #۰۶۱* ۱*۸۸۷۷* تلفن همراه و اپلیکیشن های بانکی تلفن همراه و از طریق اسکن کد QR درگاه پرداخت الکترونیکی به دست نیازمندان برسانند.

انتهای پیام/
کمیته امداد خوزستان شور عاطفه ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر