کد خبر: 1127998 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد؛

فعال سیاسی خوزستان توجه به داشتن علم مدیریت در انتخاب مدیران کلان (استاندار) را مهم‌تر از رشته تحصیلی دانست و تاکید کرد: استاندار جدید خوزستان باید از معاونان خبره، با تجربه و متخصص و معتقد به کار جمعی و مشاوره استفاده کند.

به گزارش ایلنا از خوزستان،‌ ۱۴ شهریورماه هیأت وزیران دولت در جلسه خود به ریاست آیت الله سید ابراهیم رئیسی به استاندار منتخب خوزستان یعنی صادق خلیلیان رای اعتماد دادند. به همین منظور خبرگزاری ایلنا در مطلبی به معرفی دقیق‌تر استاندار جدید خوزستان و به گفت و گو با یکی از فعالان سیاسی و مدرس دانشگاه برای بررسی این انتخاب پرداخت.

اکبر ظریفی فعال سیاسی و مدرس دانشگاه چمران اهواز  گفت: برای مدیریت‌های کلان داشتن علم مدیریت مهم بوده و اینکه شخص در کدام رشته تحصیل کرده‌ در چینش مدیران کلان دارای اهمیت چندانی نیست.

وی دارا بودن تخصص در دیگر علوم علاوه بر علم مدیریت را از نکات مثبت در توسعه اقتصاد و دیگر بخش‌ها دانست و افزود: به طور مثال اگر مدیری در حوزه صنعت، کشاورزی، انرژی و حمل و نقل تخصص داشته باشد می‌تواند در نقش خود مفیدتر واقع شود.

وی ادامه داد: خلیلیان در حوزه کشاورزی تخصص و تجربه دارد و با توجه به دوره‌ای که در ریاست وزارت جهاد کشاورزی پشت سر گذاشته آشنایی لازم با چهارچوب مدیریت کلان را دارد. همچنین تخصص استاندار جدید زمانی به علم مدیریتش کمک می‌کند که تخصصش در محیطی که به مدیریت می‌پردازد ارتباط محتوایی داشته باشد.

ظریفی عنوان کرد: خوزستان یک جلگه بزرگ بوده و علاوه بر حوزه انرژی و صنعت و معدن در کشاورزی نیز دارای اهمیت اساسی است و در ۲ دولت قبلی حدود نیمی از طرح ۵۵۰ هزار هکتاری آمایش سرزمینی و استحصال زمین‌های کشاورزی در خوزستان انجام شد ولی هنوز به اتمام نرسیده و با آماده شدن آن برنامه‌های بزرگی می‌توان روی آن اجرا کرد.

وی با اشاره به حوزه کشاورزی به عنوان یکی از بخش‌های مهم اقتصادی در خوزستان، بیان کرد: اگر مدیر کلان (استاندار) در حوزه کشاورزی نیز تخصص داشته باشد می‌تواند به حوزه کشاورزی کمک کند اما موفقیت آن به مولفه های دیگری مانند پشتیبانی ملی و کمک منابع استانی بستگی دارد و در کنار آن مدیران زیر مجموعه و مدیران تخصصی و کاری در حوزه اجرا حضور داشته باشند تا استاندار جدید بتواند در بخش های گفته شده موفق عمل کند.

ظریفی ادامه داد: برای رسیدن به موارد ذکر شده مدیران زیر مجموعه نیز باید با استاندار جدید هماهنگ بوده و وزرای نیرو، صنعت و معدن و جهاد کشاورزی به واسطه تاکید رئیس جمهور مبنی بر ویژه بودن خوزستان لازم است که خیلی بیشتر از گذشته با استاندار جدید هماهنگی داشته باشند که در صورت این همکاری استاندار موفق‌تر عمل خواهد کرد.

وی در پایان عنوان کرد: اینکه خلیلیان متخصص کشاورزی است به این معنی نیست که او  فقط باید به  بخش کشاورزی اهمیت  دهد، بلکه باید در حوزه‌های دیگر مدیرانی را انتخاب کند که در حوزه مربوطه تخصص کافی را داشته باشند و عام‌تر از آن از علم مدیریت سررشته داشته باشد و ضمن داشتن سلامت فکری از مشاوران آگاه، دانا و سالم بهره ببرد. 

 

انتهای پیام/

خبرنگار: سروش یوسفی

استاندار خوزستان صادق خلیلیان اکبر ظریفی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر