کد خبر: 1123360 A

در تماس با ایلنا؛

عدم استقرار دادگاه عمومی در سردشت دزفول باعث شده تا مردم این بخش، ساعت‌های متمادی برای رسیدگی به شکایات خود در مسیرهای عبوری بین سردشت و دزفول سرگردان باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، دادگاه عمومی بخش سردشت دزفول در سال ۹۲ برای مدت کوتاهی آغاز بکار کرد اما بعد از چند ماه، تعطیل شد و به دزفول انتقال یافت.

با توجه به تماس‌های صورت گرفته با خبرنگار ایلنا در استان خوزستان، تعدادی از شهروندان سردشت می‌گویند: جهت امورات قضایی خود ناچار هستیم مسیری ۴۵ کیلومتری را تا دزفول طی کرده و همین آمد و رفت ها باعث می‌شود که در هر بار مراجعه، هزینه و زمان زیادی را متحمل شویم.

مردم می‌گویند: متأسفانه بسیاری از اهالی سردشت عشایر هستند و نبود یک مرکز قضایی متمرکز در این بخش به خودی خود بر تداوم مشکلات می‌افزاید.

گفتنی است، بخش سردشت شامل دو شهر سالند و حمزه با جمعیتی بالغ بر ۲۸ هزار نفر است. مردم این بخش بیش از ده سال است که پیگیر و خواستار استقرار یک دادگاه عمومی در سردشت هستند.

یکی از این شهروندان گفت: مسئولین قضایی به دلیل عدم وجود یک ساختمان مستقل و مجهز، تا کنون اقدام به استقرار دادگاه عمومی در این شهر نکرده‌اند.

انتهای پیام/

خبرنگار: بهنام رضایی مالمیر

سردشت دزفول
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر