کد خبر: 1118897 A

مجمع نمایندگان خوزستان بیانیه‌ای در مورد طرح تفکیک استان خوزستان منتشر کرد.

به گزارش ایلنا از خوزستان، مجمع نمایندگان خوزستان بیانیه‌ای در مورد طرح تفکیک استان خوزستان منتشر نمود. متن این بیانیه به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

با عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگ سید و سرور آزادگان جهان، حضرت سیدالشهدا

به استحضار مردم شریف استان خوزستان می‌رساند از آنجایی که هر طرحی در دستیابی به هدف نهایی خود به مطالعه و عقبه کار کارشناسی و نخبگانی نیازمند است. طرح تفکیک استان خوزستان هیچ ارتباط منطقی با تاریخ، تمدن، فرهنگ، امنیت و توسعه پایدار آن ندارد خوزستان که با تاریخی بیش از پنج هزار ساله و تمدنی کهن اصل بنیادین همزیستی مسالمت‌آمیز اقوام با خرده‌فرهنگ‌ها و آیین‌های متنوع در سایه فرهنگ ایرانی اسلامی را در جلگه و پهنای جغرافیایی خود به ارث گذاشته و همواره در ادوار تاریخ الگوی از زیست متمدنانه انسانی و الهی را به جهانیان و تاریخ بشر عرضه نموده را هرگز نمی‌توان با طرح‌های هیجانی و غیرواقع‌بینانه و ناسازگار با زیست‌بوم آن به توسعه در تراز آن رسانید.

مجمع نمایندگان استان خوزستان بر اساس عقلانیت جمعی معطوف به‌تمامی ابعاد سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی تاریخی و جغرافیایی توسعه، این طرح را نه‌تنها در مسیر توسعه استان نمی‌بیند بلکه آن را در شرایط حساس کنونی در تعارض با حل چالش‌های استان و مشکلات مردم شریف، نجیب، فرهیخته و وفادار استان می‌داند.

لذا ضمن مخالفت صریح با این طرح از همه مردم و نخبگان استان تقاضامندیم با همدلی و همگرایی و توجه به راهبرد بهره‌گیری خردمندانه از همه ظرفیت‌های انسانی و منابع طبیعی و خدادادی حل مشکلات و چالش‌های مبتلا به استان و روند توسعه در شأن خوزستان قهرمان را سرلوحه همه طرح‌ها و اقدامات خود قرار دهیم.

به امید آینده بهتر برای خوزستان و خوزستانیان عزیز.

و سلام

مجمع نمایندگان استان خوزستان

انتهای پیام/
طرح تفکیک استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر