کد خبر: 1117186 A

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اهواز از آغاز فاز دوم مطالعات تدوین ضوابط اختصاصی بافت تاریخی اهواز خبر داد.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، تبار قریب اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین ارکان حفاظت هرچه بیشتر از بافت‌های تاریخی و تسهیل در اِعمال ضوابط و قوانین مرتبط، تهیه ضوابط اختصاصی برای این بافت‌ها است.

وی ادامه داد: باتوجه به ارزش و گستردگی بافت تاریخی اهواز و اهمیت موضوع تدوین ضوابط به دلیل تأثیر مستقیم آن بر ساماندهی بافت و سازماندهی دستگاه‌های مرتبط، انجام این مطالعات در دستور کار اداره‌‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان و اداره میراث‌فرهنگی شهرستان اهواز قرار گرفت.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اهواز افزود: فاز نخست مطالعات و تدوین ضوابط اختصاصی بافت تاریخی اهواز، سال گذشته از محل اعتبارات ملی تأمین اعتبار و اجراء شد و فاز دوم این مطالعات نیز با اهداف پیش‌گفته آغاز شده است.

قریب با بیان این‌که در این مطالعات، محدوده بافت اهواز بررسی خواهد شد، اضافه کرد: طی این مطالعات، پلاک‌ها و محدوده‌های واجد ارزش، معابر و گذرها و سایر عناصر شناسایی و بازبینی می‌شوند و در پایان ضوابط اختصاصی محدوده بافت تاریخی اهواز تدوین خواهد شد.

وی یادآور شد: پس از تدوین ضوابط اختصاصی بافت تاریخی اهواز و ابلاغ به سایر دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه شهرداری و راه و شهرسازی، ضوابط گفته‌شده به‌عنوان قانون لازم‌الاجرا هستند.

انتهای پیام/
میراث فرهنگی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر