کد خبر: 1108813 A

پاسخ بانک کشاورزی خوزستان به درج یک خبر؛

مدیر شعب بانک کشاورزی استان خوزستان در پاسخ به خبر مندرج در خبرگزاری ایلنا با عنوان "کشاورزان شُعیبیه شوشتر خواستار پرداخت خسارت ناشی از خشکسالی شدند"، جوابیه ای صادر نمود.

به گزارش ایلنا از خوزستان، جهانپور معماریان مدیر شعب بانک کشاورزی خوزستان در پاسخ به خبر درج شده، عنوان‌ کرد:تاکنون بیش از 87 میلیارد ریال غرامت بیمه محصولات کشاورزی به کشاورزان شهرستان شوشتر پرداخت شده است و سایر پرونده های خسارت زراعی این شهرستان نیز در دست بررسی و پرداخت می باشند.

وی افزود: در سال زراعی 1400-1399 و تاکنون مبلغی بالغ بر 87 میلیارد ریال غرامت به زیربخش های بیمه شده به خصوص اراضی دیم شهرستان شوشتر پرداخت شده است به گونه ای که غرامت محصولات دیم بیمه شده بصورت 100 درصدی پرداخت شده و هیچگونه‌ معوقه ای برای پرداخت به کشاورزان شهرستان شوشتر وجود ندارد .

معماریان‌ گفت: همانگونه که اطلاع دارید پرداخت غرامت، منوط به بیمه نمودن عامل خطر بوده و به نوع بیمه نامه خریداری شده بستگی دارد. بیمه نامه های صادره محصول گندم آبی شامل بیمه نامه پایه برای خسارت های فاجعه بار، عمومی جهت عوامل خطر که عبارتند از: خشکسالی و کاهش تناژ ناشی از آن و بیمه نامه انفرادی و آتش سوزی می باشند.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی از کشاورزان عزیز و ارجمند علیرغم توصیه های مکرر صندوق بیمه کشاورزی، سازمان جهاد کشاورزی، مدیریت بانک کشاورزی استان و شرکتهای خدمات بیمه ای مبنی بر خرید بیمه نامه کامل و بیمه نامه عوامل خطر عمومی که جهت جبران خسارت خشکسالی تخصیص یافته است، بیمه نامه ها را تهیه ننموده اند و همانگونه که مستحضرید در صورت بیمه ننمودن‌ محصولات توسط کشاورزان، امکان بررسی خسارت بدلیل عدم خرید بیمه نامه عمومی برای صندوق بیمه‌ وجود نداشته و میسر نمی باشد.

معماریان تصریح کرد: صندوق بیمه کشاورزی بعنوان یک صندوق کاملاً دولتی به رسالت خود بعنوان حمایت از بهره برداران بخش کشاورزی در قالب اصول و مقررات بیمه ای متعهد بوده و کارائی خود را در این خصوص در استان نشان داده است بگونه ای که سالانه با پرداخت مبالغ هنگفتی نسبت به جبران بخشی از خسارت وارده به کشاورزان تحت پوشش اقدام نموده است.

بعنوان نمونه در شهرستان شوشتر در 5 سال گذشته مبلغی بالغ بر 532 میلیارد ریال در وجه بیمه گذاران خسارت دیده پرداخت شده است‌ و بانک کشاورزی در خصوص پرداخت غرامت به کشاورزان‌ خسارت دیده به تمامی تعهدات‌خود عمل کرده است.

 

انتهای پیام/
خشکسالی شُعیبیه شوشتر بانک کشاورزی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر