کد خبر: 1107292 A

استاندار خوزستان در بازدید از روستاهای حمیدیه:

استاندار خوزستان گفت: امیدوارم طبق قولی که به مردم استان دادیم و بر اساس منابعی که آماده کردیم و مصوبه دولت برای تخصیص صد درصدی اعتبار جهت حل مشکلات تنش آبی ۷۰۲ روستای استان را گرفتیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، قاسم سلیمانی دشتکی امروز چهارشنبه همراه با سردار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه ولی عصر (عج) از تعدادی از روستاهای دچار تنش آبی مسیر گمبوعه از توابع حمیدیه و منطقه جفیر از توابع هویزه بازدید کرد و ضمن گفت و گو با شیوخ و کشاورزان این روستاها و پیگیری خواسته های آنها پای درد دلشان نشست.  

استاندار خوزستان در پایان این بازدیدها توضیح داد: در این مناطقی که بازدید داشتیم سپاه تلاش زیادی کرده و به صورت جهادی به کمک مردم و نظام آمده است و از آبفا و دیگر دستگاه های استان خواستیم که هر گونه همکاری از دستشان بر بیاید انجام دهند.  

وی افزود: پروژه ای که امروز در منطقه جفیر شروع شده است و باید تا دو هفته آینده به نتیجه برسد حدود ۹ کیلومتر خطوط انتقال آب است که به دو روستا با ۱۲۰ خانوار پس از سالهای طولانی محرومیت، آبرسانی خواهد کرد.  

سلیمانی دشتکی اظهار کرد: من هم از فرماندهی سپاه استان، هم از قرارگاه های جهادی و هم از قرارگاه حضرت ابوالفضل (ع) که نقش خوبی در اجرای عملیات آبرسانی دارند تقدیر و تشکر میکنم.  

استاندار خوزستان تصریح کرد: در کل استان هدف گذاری شد که ۷۰۲ روستا با اعتبارات ملی، استانی، قرارگاه های محرومیت زدایی سپاه، ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و بنیاد مستضعفان ظرف حداکثر یکسال مشکلشان حل شود.  

وی عنوان کرد: در حال حاضر برای برخی از روستاها که به صورت جدی دچار تنش آبی هستند مشکلات آنی داریم که این مشکلات بعضا ناشی از نقص فنی پمپ و دیگر تاسیسات آبرسانی است که برای رفع این مشکلات تعداد زیادی تانکر به صورت ضرب الاجل پیش بینی شده است و بخش مهمی از آن توسط سپاه و دیگر نهادها تامین شده است تا آبرسانی سیار داشته باشیم و فرصت پیدا کنیم حداکثر طی یک تا دو ماه آینده مشکلات جزئی تاسیسات آبرسانی را حل نماییم.  

استاندار خوزستان ادامه داد: در مجموع تامین اعتبار صورت گرفته است و تقسیم کار کردیم که با همکاری مجموعه قرارگاه محرومیت زدایی سپاه و بسیج، ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، بنیاد مستضعفین و همچنین مجموعه دستگاه های دولتی و شرکت آبفا استان مشکلات مردم را کاهش دهیم.  

نماینده عالی دولت در پایان گفت: امیدوارم طبق قولی که به مردم استان دادیم و بر اساس منابعی که آماده کردیم و مصوبه دولت را برای تخصیص صد درصدی اعتبار گرفتیم این طرح که کار بسیار بزرگ و کارسازی است اجرایی گردد و مشکلات در کوتاه مدت حل شود و هم ظرف حداکثر یکسال آینده این روستاها را از مشکلات تنش آبی خارج نماییم.

 

انتهای پیام/
استانداری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر