کد خبر: 1105773 A

ایلنا از خوزستان گزارش می‌دهد؛

بحران آب در خوزستان، اهواز یا ایذه نمی‌شناسد. تا فکری اساسی به حال آب خوزستان نشود، شرایط هر لحظه بیش از پیش به سمت وخیم‌تر شدن اوضاع پیش می‌رود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از استان خوزستان، شرایط آبی در هیچ نقطه‌ای از خوزستان آرام نیست.

تازه‌ترین گزارشاتی که از دهدز به دست خبرنگار ایلنا رسیده، نشان می‌دهد که آب در این مناطق نیز در حال ایجاد بحران‌های تازه‌ای است.

در حال حاضر تمامی ۱۱۰ روستا و شهر دهدز جیره‌بندی چند روز یکبار دارند. آبرسانی با تانکر از ۲ درصد به حدود ۱۵ درصد در شهر و روستاها رسیده و رو به افزایش است.

منابع مطلع می‌گویند: در حال حاضر مجموع آب تولیدی از محل چاه‌ها برای شهر و روستاهای دهدز زیر ۳۰ لیتر بر ثانیه است، در صورتی که نیاز آب شرب حداقل ۱۲۰ لیتر بر ثانیه می‌باشد.

دبیر انجمن دوستداران طبیعت و محیط زیست خوزستان، به خبرنگار ایلنا گفت: متأسفانه علی‌رغم پیگیری‌های انجام شده و بحران رو به رشد آب دهدز، آبفای استان با مناقصه‌ای که منبع تأمین نقدینگی آن مشخص نیست توپ را درون میدان وزارت نیرو و استانداری رها نموده، غافل از اینکه این رویه برای مردم آب نمی‌شود و می‌بایست هر چه سریع‌تر و پیش از پایان مناقصه، منبع تأمین مالی مشخص شود که پیمانکار احتمالی شروع بکار کند.

هژیر کیانی افزود: امروز همه مسئولین دستگاه‌های اجرایی استان از وضعیت اسف‌بار و رنج مردم دهدز به طور کامل آگاه‌اند و مستندات و گزارش‌های کاملی دریافت نموده‌اند، بنابراین مسئولیت پیامدهای بهداشتی و اجتماعی آن بر عهده آنان است.

گفتنی است، دهدز پرآب ترین شهر خاورمیانه محسوب می‌شود و فاصله آب با برخی روستاهای این بخش، به کمتر از پنجاه متر می‌رسد.

 

 

 

انتهای پیام/

خبرنگار: بهنام رضایی مالمیر

دهدز بحران آب در خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر