کد خبر: 1103775 A

با حضور استاندار خوزستان صورت گرفت؛

طرح‌های کشاورزی جفیر و فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری، با حضور استاندار و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

به گزارش ایلنا از خوزستان، امروز سه‌شنبه ۲۲ تیرماه قاسم سلیمانی دشتکی، در نشست بررسی طرح‌های کشاورزی جفیر و فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری در حضور تعدادی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران استانی اظهار کرد: برای مشمولان طرح کشاورزی، زمین‌های کشاورزی جفیر تا جایی که امکان دارد تسهیلات و بخشودگی جرائم قائل شویم و برای بازپرداخت تسهیلات هم فرصت دهیم تا از تولید و درآمد به دست آمده این تسهیلات تسویه شود.

او می‌گوید: اختلاف تعاونی های طرح جفیر نیز باید بررسی و برطرف شود تا امکان اجرایی شدن این طرح فراهم شود. در مرحله واگذاری بایست راهکارهای قانونی توسط اداره جهاد و منابع طبیعی برای رفع معارضان و نیز تامین حق و حقوق افرادی که مطابق بررسی‌های کارشناسی ادعای بر حقی داشته باشند مشخص شود.

استاندار خوزستان افزود: هنگام واگذاری‌ها وضعیت افرادی که ادعایی دارند یا معارض هستند تعیین تکلیف شده و مطابق بررسی‌ها و مستندات، اگر ادعایشان نادرست است قانع شوند و اگر ادعایشان درست و بر حق است جهت این دسته از افرادی که دارای حق هستند نحوه واگذاری میان جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و بانک مشخص و هماهنگ شود.

وی در ادامه توضیح داد: همچنین پروژه‌های جدیدی که بناست اجرا شود حتماً پروپوزال و طرح توجیهی فنی، مالی و اقتصادی آن به جهاد کشاورزی واگذار شود و با هماهنگی این ارگان پروژه‌های محدود و دارای توجیه مجوز گرفته شود و ادامه داشته باشد و از تسهیلات جدید استفاده شود.

سلیمانی تاکید کرد: سازمان آب و برق نیز ضمن بررسی شرایط، حتماً منابع آبی لازم را  برای اجرای پروژه تخصیص دهد و نماینده‌های محترم و ما هم در سطح ملی پیگیری‌های لازم را خواهیم داشت.

نماینده عالی دولت با بیان اینکه سازمان جهاد نصر در اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری باید با هماهنگی با مدیریت استان طرح را پیش ببرد گفت: برای فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری در حدود ۴۰ هزار هکتار مطالعه صورت گرفته است و بر اساس گزارش‌های که داشتم مقرر شد این فاز از شهرستان اندیکا شروع شود که لازم هست در اسرع وقت صورت گیرد.

وی  در پایان افزود: برای فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری آن بخش‌هایی که مطالعه صورت گرفته و منابع آن تامین شده است به مرحله اجرا گذاشته شود و این ۴۰ هزار هکتار نیز مطالعه آن صورت گرفته و بررسی لازم انجام شده و اعتبار آن هم تامین شده است.

 

انتهای پیام/
استاندار خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر