کد خبر: 1099261 A

استاندار خوزستان پس از بازدید هوایی از تالاب هورالعظیم:

استاندار خوزستان گفت: امروز بازدید هوایی از تالاب هورالعظیم و پنج حوضچه این تالاب داشتیم، حوضچه یک و پنج تالاب به دلیل سطح ارتفاعی که دارند به طور کامل آبگیری نمی‌شوند.

به گزارش ایلنا از خوزستان، قاسم سلیمانی دشتکی اظهار داشت: در حال حاضر آب از مسیر کرخه رهاسازی شده و ۵۰ درصد آبگیری صورت گرفته است. حوضچه‌های ۲، سه و چهار بالای ۸۰ درصد آبگیری شدند.

وی افزود: طبق مصوبه ستاد سازگاری با کم‌آبی مقرر شده بود ۲۵۰ میلیون مترمکعب آب به هورالعظیم برسد تاکنون حدود ۵۰ میلیون مترمکعب رسیده و تا شهریورماه سال جاری تلاش می‌کنیم حدود ۲۰۰ میلیون مترمکعب آبرسانی انجام شود‌.

استاندار خوزستان ادامه داد: در حال حاضر دو مشکل در رسیدن آب به هورالعظیم وجود دارد یکی از آن‌ها شلتوک‌کاری‌های فراوانی است که در مسیر آب به هورالعظیم شکل گرفته است‌.

سلیمانی دشتکی با اشاره به اهمیت محیط زیست بر زندگی در کل استان و کشور، گفت: آسیب دیدن محیط زیست تبعات مختلفی را به دنبال دارد و بر زندگی همه مردم تأثیر خواهد گذاشت. ازاین‌رو از فرمانداران و نیروی انتظامی خواستن که در مسیر کرخه و کارون نظارت بیشتری داشته باشند.

وی تصریح کرد: مشکل دوم خشکسالی است که امسال با آن مواجه شدیم، در سال جاری به علت کاهش بارندگی به‌شدت کم‌آبی داریم از این رو باید برخی موارد رعایت شود از محیط زیست محافظت کنیم.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: محیط زیست همان‌طور که از نامش پیدا است، محیط زندگی است. اگر محیط زیست از بین برود قطعا زندگی انسان با مخاطره روبه‌رو می‌شود.

انتهای پیام/
استاندار خوزستان تالاب هورالعظیم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر