کد خبر: 1098667 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: بر اساس اعلام آخرین وضعیت رنگ بندی شهرها توسط وزارت بهداشت، شهرهای اندیمشک و امیدیه در وضعیت قرمز قرار دارند. بهبهان نیز از وضعیت زرد به نارنجی تبدیل شد.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، فرهاد ابول نژادیان در نشست ستاد استانی مدیریت کرونا که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر ۱۲ شهر اهواز، آبادان، شوش، ایذه، بندر ماهشهر، خرمشهر، دزفول، رامهرمز، شوشتر، دشت آزادگان، مسجد سلیمان و بهبهان در وضعیت نارنجی و ۱۳ شهر دیگر در وضعیت زرد قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در حال حاضر واکسیناسیون گروه های هدف در حال انجام است.  هفته گذشته همه واکسن هایی که به دستمان رسیده برای تزریق نوبت دوم به گروه های سنی بالای ۶۵ سال اختصاص یافت. امیدواریم این هفته واکسن به دست ما برسد تا واکسیناسیون افراد ۶۰ سال و بالای ۶۵ سال را انجام دهیم.

ابول نژادیان بیان کرد: تاکنون موردی از کرونای دلتا در خوزستان گزارش نشده است، اما با توجه به قرمز شدن شهرهای استان های همجوار باید هم استانی های عزیز از سفر به این مناطق پرهیز کنند.

وی افزود: با توجه به نزدیکی شهر پل دختر به خوزستان، مردم اندیمشک تردد زیادی با این شهر دارند. همچنین در بوشهر شهرهای دیلم و گناوه درگیر هستند که بهبهان تحت تاثیر این شهرها قرار گرفته است. گچساران در استان کهگلویه و بویر احمد نیز قرمز است که باید به این موارد توجه شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تصریح کرد: در پی قرمز شدن هرمزگان؛ خوزستان اولین استانی بود که پیشنهاد ممنوعیت سفر به کیش یا انجام تست PCR از مسافران را داد که با همکاری فرودگاه های خوزستان پروازها متوقف شده است. با مصوبه ستاد استانی مدیریت کرونا، حدود سه هفته است که سفر به کیش ممنوع شده است.

انتهای پیام/
دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر