کد خبر: 1094279 A

رئیس اداره دامپزشکی اهواز:

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اهواز از پلمپ بیش از ۱۰ واحد عرضه مرغ زنده و انبار عمده‌فروشی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خوزستان، رضا حفیظی اظهار داشت: کلیه فرآورده‌های خام دامی، می‌بایست در اماکن بهداشتی و تحت‌نظر نظارت دامپزشکی عرضه گردد که متاسفانه برخی از سودجویان اقدام به عرضه و پخش فرآورده خام دامی به‌خصوص مرغ زنده به‌صورت غیربهداشتی می‌نمایند که در همین راستا و جهت حفظ سلامت بهداشت شهروندان اداره دامپزشکی شهرستان اهواز با همکاری اماکن نیروی انتظامی کلان‌شهر اهواز در مورخه ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ بیش از ۱۰ واحد عرضه مرغ زنده و انبار عمده‌فروشی پلمپ گردید و جهت طی مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی گردید.

وی در ادامه گفت: این اداره بازرسی‌های مستمری که در سطح شهر اهواز دارد، با تمامی واحدها که اقدام به عرضه فرآورده‌های غیربهداشتی می‌نمایند از طریق مراجع قضایی برخورد و از ادامه روند فعالیت این‌گونه واحدها جلوگیری به عمل می‌آورد.

رئیس اداره دامپزشکی اهواز در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به فصل گرما و فسادپذیری سریع‌تر فرآورده‌های خام دامی از قبیل گوشت قرمز، مرغ، ماهی و ... به شهروندان توصیه می‌گردد جهت جلوگیری از مسمومیت غذایی و انتقال بیماری‌های مشترک انسان و دام فرآورده‌های خام دامی را از واحدهای صنفی بهداشتی معتبر که تحت‌نظر کارشناسان بهداشتی این اداره می‌باشد تهیه نمایند.

انتهای پیام/
دامپزشکی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر