کد خبر: 1087662 A

برای چندمین بار صورت گرفت؛

کارگران شرکت لوله‌سازی اهواز برای چندین بار و به‌صورت چند روز متوالی باهدف پیگیری وضعیت نابسامان خود، شفاف‌سازی شرایط این شرکت و بازگشت به کار کارگران دست به تجمع زدند.

به گزارش ایلنا از خوزستان، امروز چهارشنبه ۱۹ خردادماه تعدادی از کار‌کنان شرکت لوله‌سازی اهواز، برای چندین بار باهدف پیگیری وضعیت نابسامان و شفاف‌سازی شرایط شرکت و بازگشت به کار کارگران، در مقابل استانداری دست به تجمع زدند.

یکی از همین کارگران در گفت وگو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: این شرکت در گذشته در خاورمیانه بی‌نظیر و در دوران جنگ‌ تحمیلی نیز تأمین‌کننده پوست توپ و خمپاره بود که بیش از ۶۰۰ نیروی متخصص در آن کار می‌کرد تا اینکه در اوایل دهه ۸۰ این شرکت به بخش خصوصی واگذار شد که دانشی از علم ریخته‌گری و صنعت نداشت. باگذشت زمان وضعیت کارخانه روز به روز وخیم‌تر و بخش‌ها مختلف شرکت تعطیل و تنها ۲۵ نفر شاغل در آن‌ باقی ماند.

او در ادامه گفت: امروز تنها تعداد 25 کارگر باسابقه کاری ۱۰ ساله باقی‌مانده که در این سال‌ها هر ۳ یا ۴ ماه یکبار حقوق به‌صورت علی‌الحساب دریافت می‌کنند.

این کارگر با اشاره بی‌مهری مالک کارخانه و فروش قطعات و تجهیزات دستگاه‌ها افزود: کارخانه به‌منظور راه‌اندازی مجدد نیازمند مواد اولیه بود اما متأسفانه مالک شرکت، به بهانه نداشتن سود از آن امتناع می‌کرد.

مالک خصوصی شرکت به کارکنان گفت قصد دارد قطعات و تجهیزاتی که موردنیاز شرکت نیست را بفروشد تا معوقات کارگران را پرداخت کند اما دستگاه‌ها و تجهیزات را جداسازی و به‌صورت کیلویی به فروش رساند.

وی همچنین در ادامه از نادیده گرفتن پاداش، سنوات و عیدی توسط مالک کارخانه گفت و خاطرنشان کرد: معوقات سال‌های گذشته بدون احتساب تورم با نرخ حقوق سال‌های گذشته پرداخت شد و سنوات، پاداش و عیدی‌ها را نادیده گرفتند و ما مجبور به دریافت آن مبالغ شدیم چراکه فشارهای مالی ما را با مشکلات جدی مواجه کرده بود.

یکی دیگر از کارگران معترض بیان کرد: مالک شرکت به استانداری گفت که قصد تغییر کاربری کارخانه به داروسازی را دارد در صورتی که زمین‌های کارخانه بسیار عظیم بوده و زمین‌های زیادی برای احداث شرکت داروسازی وجود داشت.

او در پایان می‌گوید: مقام معظم رهبری نیز در ۱۲ اردیبهشت دستور داد که مسئولان با عاملان به وجود آمدن چنین وضعیتی برای شرکت لوله‌سازی خوزستان برخورد کنند.

 

 

 

تجمع1

تجمع2

تجمع4

تجمع3

شرکت لوله سازی اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر